Hlavní navigace

Omezení pro kamiony se odkládá

13. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Starostové ze Svazu měst a obcí i dopravci jsou proti zákazu víkendových jízd pro kamiony. Informovala o tom ČTK s odvoláním na Hospodářské noviny. Na omezení jízd kamionů se dohodl předseda Strany zelených Martin Bursík s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem. Kamiony by podle dohody nesměly jezdit v pátek odpoledne a v neděli po celý den až do 22 hodin. Sobota by pak měla být bez omezení. Novinka ve formě zákona měla začít platit v září. Tento termín však aktuálně považuje Ministerstvo dopravy za nereálný.

Starostům i dopravdům vadí, že byli z diskuse kolem změny zákona vyřazeni. Svaz měst a obcí tak bude trvat například na zákazu jízdy kamionů v sobotu. Dopravcům se zase nelíbí, že zákon nenavazuje na zákazy jízdy v zahraničí. Také netuší, kde budou všechny kamiony v hodinách, kdy nesmí jet, stát.

Spornou otázkou zákona je také udělování výjimek ministerstvem i kraji. Ve hře tedy nejsou jen samotná omezení, ale také fakt, pro koho budou vůbec platit. Podle ČTK bylo totiž vloni platných 2600 výjimek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).