Hlavní navigace

Omezení pro kamiony se odkládá

Sdílet

Starostové ze Svazu měst a obcí i dopravci jsou proti zákazu víkendových jízd pro kamiony. Informovala o tom ČTK s odvoláním na Hospodářské noviny. Na omezení jízd kamionů se dohodl předseda Strany zelených Martin Bursík s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem. Kamiony by podle dohody nesměly jezdit v pátek odpoledne a v neděli po celý den až do 22 hodin. Sobota by pak měla být bez omezení. Novinka ve formě zákona měla začít platit v září. Tento termín však aktuálně považuje Ministerstvo dopravy za nereálný.

Starostům i dopravdům vadí, že byli z diskuse kolem změny zákona vyřazeni. Svaz měst a obcí tak bude trvat například na zákazu jízdy kamionů v sobotu. Dopravcům se zase nelíbí, že zákon nenavazuje na zákazy jízdy v zahraničí. Také netuší, kde budou všechny kamiony v hodinách, kdy nesmí jet, stát.

Spornou otázkou zákona je také udělování výjimek ministerstvem i kraji. Ve hře tedy nejsou jen samotná omezení, ale také fakt, pro koho budou vůbec platit. Podle ČTK bylo totiž vloni platných 2600 výjimek.