Hlavní navigace

Online prodej potravin kvete. Vzniká další e-shop, Koloniál míří do dalších měst

Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Redakce

Vedle Koloniálu, který nově míří na východ Čech, Rohlíku nebo třeba Košíku se objevuje e-shop s čerstvými potravinami. Jmenuje se Nákup z farmy.

Doba čtení: 2 minuty

Na poli online prodeje potravin se objevuje nový e-shop, který svým zákazníkům nabízí pohodlné nakupování. Nákup z farmy je projekt čtrnácti farmářů a zpracovatelů, kteří chtějí nabízet jen zcela čerstvé produkty, které lze zakoupit na farmářských trzích. Ve svých pojízdných prodejnách, které pokryjí na 1700 zastávek, nabízí část sortimentu bez objednání. U výrobků, u kterých je nutné zajistit tu nejvyšší čerstvost, je nutné online objednávka na www.nakupzfarmy.cz. Objednaný nákup si pak lidé mohou vyzvednout na jedné ze zastávek. 

O projektu informoval také server Vitalia.cz. Farmáři obejdou řetězce, čerstvé potraviny dodají přímo zákazníkům

Nabízené produkty, které nový e-shop Nákup z farmy nabízí, musí splňovat ta nejpřísnější kritéria kvality, nesmí obsahovat žádné nepřirozené přídatné látky, chemická barviva či konzervanty. Okruh dodavatelů je pevně vymezen. Ti musí výrobky zpracovávat jen tradičními postupy a technologiemi.

Mohlo by vás zaujmout: 5 tipů, jak být letos úspěšnějším internetovým obchodníkem

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Jedná se tedy o uzavřený systém, kdy například konkrétní farmář chová podle předem domluvených pravidel prasata, z nichž pak konkrétní řezník vyrobí podle opět pevně domluvené klasické receptury masné produkty, a ty se prostřednictvím našich prodejních zastávek dostanou okamžitě přímo ke konečnému zákazníkovi. Do našeho systému pustíme jenom takového výrobce, u něhož máme naprostou jistotu, že dostojí našim požadavkům, prozradil Tomáš Němec, jeden ze spoluzakladatelů projektu.

Služeb, které nabízí Nákup z farmy, mohou využít lidé z Prahy a středních Čech. Ale také obyvatelé Liberce, Ústí nad Labem, Hradce Králové a Pardubic.

Na východ teď nově míří i Koloniál

Praha, Plzeň, Mladá Boleslav a teď nově i Hradec Králové a Pardubice. Všude tady mohou lidé využít služeb Koloniálu. „Pro letošní rok chceme důkladně pokrýt tyto oblasti,“ prozradil pro sesterský server Lupa.cz šéf Koloniálu Petr Vyhnálek. Aktuálně se v jednotlivých oblastech pohybuje v řádu stovek zakázek.

Podívejte se do zákulisí online supermarketu Kolonial.cz.

Psali jsme: Trh s online nákupem potravin: Rohlik.cz nově míří do měst nad 30 tisíc obyvatel

Daň z příjmu tip_I_Podnikatel.cz

Online supermarket Rohlik.cz láká zákazníky na slevy. Jak informoval server Lupa.cz, startuje program Slevy každý po svém. Podstatou je, že si zákazníci sami určí, které zboží by rádi nakupovali v akci. Je možné takto vybrat pět produktů, na tři měsíce. Slevy dosahují až 35 % oproti běžné ceně. Program je podmíněný alespoň třemi objednávkami a na výběr je přibližně 80 % sortimentu Rohlíku. Každý zákazník je jiný, proto chceme do budoucna nabízet jen personalizované slevy, tvrdí Tomáš Čupr.

Ke konci minulého roku se musel Rohlik.cz kvůli nedostačujícím prostorům v původním skladu přestěhovat do většího. Podívejte se, jak přesun probíhal a jak nový sklad vypadá v plném provozu.