Hlavní navigace

Online prodej potravin kvete. Vzniká další e-shop, Koloniál míří do dalších měst

6. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Vedle Koloniálu, který nově míří na východ Čech, Rohlíku nebo třeba Košíku se objevuje e-shop s čerstvými potravinami. Jmenuje se Nákup z farmy.

Na poli online prodeje potravin se objevuje nový e-shop, který svým zákazníkům nabízí pohodlné nakupování. Nákup z farmy je projekt čtrnácti farmářů a zpracovatelů, kteří chtějí nabízet jen zcela čerstvé produkty, které lze zakoupit na farmářských trzích. Ve svých pojízdných prodejnách, které pokryjí na 1700 zastávek, nabízí část sortimentu bez objednání. U výrobků, u kterých je nutné zajistit tu nejvyšší čerstvost, je nutné online objednávka na www.nakupzfarmy.cz. Objednaný nákup si pak lidé mohou vyzvednout na jedné ze zastávek. 

O projektu informoval také server Vitalia.cz. Farmáři obejdou řetězce, čerstvé potraviny dodají přímo zákazníkům

Nabízené produkty, které nový e-shop Nákup z farmy nabízí, musí splňovat ta nejpřísnější kritéria kvality, nesmí obsahovat žádné nepřirozené přídatné látky, chemická barviva či konzervanty. Okruh dodavatelů je pevně vymezen. Ti musí výrobky zpracovávat jen tradičními postupy a technologiemi.

Mohlo by vás zaujmout: 5 tipů, jak být letos úspěšnějším internetovým obchodníkem

Ilustrační obrázek
Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek

Jedná se tedy o uzavřený systém, kdy například konkrétní farmář chová podle předem domluvených pravidel prasata, z nichž pak konkrétní řezník vyrobí podle opět pevně domluvené klasické receptury masné produkty, a ty se prostřednictvím našich prodejních zastávek dostanou okamžitě přímo ke konečnému zákazníkovi. Do našeho systému pustíme jenom takového výrobce, u něhož máme naprostou jistotu, že dostojí našim požadavkům, prozradil Tomáš Němec, jeden ze spoluzakladatelů projektu.

Služeb, které nabízí Nákup z farmy, mohou využít lidé z Prahy a středních Čech. Ale také obyvatelé Liberce, Ústí nad Labem, Hradce Králové a Pardubic.

Na východ teď nově míří i Koloniál

Praha, Plzeň, Mladá Boleslav a teď nově i Hradec Králové a Pardubice. Všude tady mohou lidé využít služeb Koloniálu. „Pro letošní rok chceme důkladně pokrýt tyto oblasti,“ prozradil pro sesterský server Lupa.cz šéf Koloniálu Petr Vyhnálek. Aktuálně se v jednotlivých oblastech pohybuje v řádu stovek zakázek.

Podívejte se do zákulisí online supermarketu Kolonial.cz.

Psali jsme: Trh s online nákupem potravin: Rohlik.cz nově míří do měst nad 30 tisíc obyvatel

účto únor klímová

Online supermarket Rohlik.cz láká zákazníky na slevy. Jak informoval server Lupa.cz, startuje program Slevy každý po svém. Podstatou je, že si zákazníci sami určí, které zboží by rádi nakupovali v akci. Je možné takto vybrat pět produktů, na tři měsíce. Slevy dosahují až 35 % oproti běžné ceně. Program je podmíněný alespoň třemi objednávkami a na výběr je přibližně 80 % sortimentu Rohlíku. Každý zákazník je jiný, proto chceme do budoucna nabízet jen personalizované slevy, tvrdí Tomáš Čupr.

Ke konci minulého roku se musel Rohlik.cz kvůli nedostačujícím prostorům v původním skladu přestěhovat do většího. Podívejte se, jak přesun probíhal a jak nový sklad vypadá v plném provozu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).