Hlavní navigace

Registrujte se do Letní školy internetu, je to zdarma

2. 8. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Odstartovala registrace do Letní školy internetu, která podnikatelům, ale i široké veřejnosti přinese od 9. srpna tipy, triky i praktické ukázky z oblasti internetu. Celý článek

Letní škola internetu Online Start! na business serveru Podnikatel.cz je primárně určena pro podnikatele a malé a střední podniky, zapojit se ale může kdokoliv, koho téma zajímá.

Univerzita přinese sérii celkem devíti lekcí, které budou publikovány formou článků na business serveru Podnikatel.cz. Pro větší komfort a pravidelné zasílání lekcí se podnikatelé mohou zdarma registrovat na stránkách Asociace AMSP. Těm, kteří se registrují a ještě nemají vlastní AdWords účet pro online reklamu, český Google navíc nabídne kredit pro první reklamní kampaň, aby si ji mohli vyzkoušet.

Na to, aby se uživatelé do letní internetové univerzity zapojili, stačí, aby sledovali portál Podnikatel.cz prostřednictvím speciálu http://online­.podnikatel.cz nebo – pro větší komfort – když se zaregistrují na stránkách http://www.am­sp.cz/letni-skola.

V letním kole Online Start! podnikatele krok za krokem seznámíme s jednotlivými dostupnými nástroji a bezplatnými službami na internetu, o kterých možná ještě neví, ale mohou se stát skvělými pomocníky v podnikání. Zároveň dáme spoustu praktických tipů, které budou moci hned vyzkoušet a přesvědčit se, že z internetu není potřeba mít obavy. Některé lekce doplníme webinářem (obdoba videotutoriálu), pro uživatele je navíc připravena speciální poradna.

Prvním impulsem byl průzkum, který ukázal, že podnikatelé si význam internetu pro podnikání uvědomují, ale mají spoustu obav, které vyplývají zejména z toho, že jim chybí informace, a ve využívání těchto nástrojů mají obrovské rezervy, říká Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP, a dodává: První kolo univerzity Online Start! nás utvrdilo v tom, že jdeme správným směrem, jelikož až 67 % z přihlášených nemělo na začátku ani vlastní webovou stránku a po jejím skončení projevilo až 90 % účastníků zájem v Online Start! dál pokračovat.

Internet a bezplatné online nástroje, které jsou podnikatelům a malým firmám šité na míru, jsou pro ně stále v mnoha směrech neprobádanou oblastí. Proto jsme rádi, že spolu s Asociací AMSP vstupuje do projektu nový partner, Podnikatel.cz. Je to pro nás signál, že internetová gramotnost je pro segment malých a středních podniků velice žádoucí, a proto se budeme této oblasti dlouhodobě věnovat, říká Taťána le Moigne, ředitelka českého Googlu.

Podnikatel.cz se o osvětu v internetové gramotnosti mezi podnikateli snaží již delší čas, proto být součástí tohoto projektu je pro nás přirozeným rozšířením našeho již stávajícího obsahového portfolia, upřesňuje Michael Hovorka, šéfredaktor business serveru Podnikatel.cz, který upozornil, že po ukončení Letní školy internetu si své naučené dovednosti mohou účastníci ověřit v znalostní soutěži: Ti nejúspěšnější pak budou odměněni zajímavými cenami, doplnil Michael Hovorka.

MM červen tip 1

Podnikatelé se v Letní škole internetu krok po kroku naučí využívat možnosti, které na internetu pro jejich prezentaci existují. Jednotlivé lekce firmám na praktických příkladech ukáží vše o základech online prostředí: jak se na internetu zviditelnit zdarma, jak si vytvořit vlastní webové stránky, jak tento web správně pomocí internetové reklamy propagovat, jak jej měřit či jak jej zdarma obohatit o internetové aplikace.

Odkazy na všechny články včetně návodných webinářů budou k dispozici ve speciálu http://online­.podnikatel.cz/ a také fanouškům stránky eByznys na Facebook.com Informace o registraci najdete na www.amsp.cz/letni-skola.

Letní škola internetu partneři

Nejnovější díly Letní školy internetu také na Facebooku

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).