Hlavní navigace

Názor k článku Opatrně s jazykovými kurzy pro zaměstnance, nejsou vždy kvalitní od Standa - Překvapuje mě, že i server Podnikatel.cz, který by...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 10. 2008 10:23

  Standa (neregistrovaný) ---.karneval.cz
  Překvapuje mě, že i server Podnikatel.cz, který by se spíše měl zasazovat za zjednodušování podnikatelského prostředí, snižování regulace a byrokracie, jde proti proudu.

  Cituji: "Vzhledem k tomu že se obor řadí do živnosti volné, není zapotřebí žádná odborná způsobilost. Podmínky se nezměnily ani po novele živnostenského zákona, která mohla výuku jazyků přesunout například do koncesované živnosti, u níž je odborná způsobilost povinná."

  Snad všem musí být jasné, že razítko od ŽÚ nikdy nebude zárukou kvality. Kvalita se potvrzuje jinak, např. referencemi od známých, předchozích klientů, příp. navštívením ukázkového kurzu.

  Žádný diplom, certifikát (co třeba zaručuje ISO 9001? - nic!) ani razítko od jakéhokoli úřadu (dokonce ani razítko od pana prezidenta), nic nevypovídá o historii, zkušenostech a kvalitě firmy.

  Předpokládám, že uvedené jazykové firmy, které volají po státní regulaci, spíš chtějí s pomocí státu bojovat proti konkurenci. Funguje to tak ve všech oborech. Vzpomínám třeba na lítý boj fotografů, kteří brojili proti tomu, aby fotografické služby byly přeneseny z vázané živnosti do živnosti volné.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).