Hlavní navigace

Opět roste počet zahraničních turistů

11. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nárůst počtu zahraničních turistů zaznamenalo osm českých krajů. Nejvíce se dle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur jezdí do Prahy, Karlovarského a Jihomoravského kraje. Nejméně pak Vysočinu a do Pardubického kraje. Jak informoval CzechTourism jen za prvních 6 měsíců roku 2010 přijelo do České republiky 2 793 082 zah­raničních turistů, což znamená nárůst o 3, 7 % oproti loňskému roku. Trend mírného růstu v příjezdovém cestovním ruchu, který započal již v prvním čtvrtletí 2010, pokračuje.

Největší návštěvnost patří tradičně Praze. Navštěvuje ji 63 % všech zahraničních turistů. Na druhou stranu to však ukazuje na obrovskou a klíčovou bolest našeho cestovního ruchu a tím je fakt, že se většina turistů koncentruje dlouhodobě pouze do Prahy, jelikož české regiony nejsou schopné nabídnout skutečně západní standart atraktivity a služeb, míní Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Dodává, že takovou koncentraci turistů pouze do hlavního města nemá žádná skutečně vyspělá západní země, jelikož ve vyspělém světě dochází k rozptylu i do regionů, a v případě České republiky se tento fakt stává značnou brzdou, kdy naší zemi kvůli tomu navštěvuje v průměru 4× méně zahraničních turistů než například Rakousko.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).