Hlavní navigace

Orco za první pololetí ve ztrátě 5 miliard korun

28. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Developerská společnost Orco zveřejnila výsledky hospodaření za první pololetí letošního roku. Zatímco nárůst tržeb o 17 % analytiky překvapil pozitivně, čístá ztráta společnosti ve výši necelých 200 milionů eur (asi 5 miliard korun) předčila ta nejčernější očekávání.

Ztráta je způsobena výsledkem u přecenění portfolia nemovitostí. NAV na akcii pokleslo na 15,0 eurR, což výrazně méně než jsem čekali (27,3 eur). Důvodem je vyšší než očekávaná čistá ztráta a změna v pozici odložené daně, říká Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik FT.

Management společnosti předpokládá, že soudní ochrana před věřiteli bude prodloužena, čímž by mohlo dojít k restrukturalizaci dluhopisů. Právě úspěšně zvládnutí změny struktury dluhopisů dluhopisů je podmínkou pro investici ze strany Colony Capital.

Orco dále uvedlo, že do dvou měsíců se bude konat mimořádná valná hromada, na které by se bude hlasovat o likvidaci společnosti (podmínka dle stanov). Likvidace může být odhlasována pouhými 25% přítomných akcionářů. Nečekáme, že by akcionáři likvidaci schválili, jelikož je v jejich zájmu, aby společnost pokračovala v činnosti, dodal Vyroubal.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).