Hlavní navigace

OSVČ a malé firmy mohou žádat o platební terminály zdarma až do března 2022

1. 4. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Projekt “Česko platí kartou”, díky kterému mohou drobní podnikatelé získat platební terminál zdarma, se prodloužil až do konce března 2022.

Zároveň se však upravily podmínky a terminál zdarma už není na rok, ale dává se pouze na 6 měsíců. Nově se též zvýšil počet poskytovatelů, u kterých lze o terminál požádat.

Terminál zdarma už jen na půl roku

Nakonec až do konce března 2022 mohou OSVČ, malé firmy a nově příspěvkové organizace a úřady žádat o platební terminál zdarma v rámci projektu Česko platí kartou ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), karetních asociací a poskytovatelů terminálů. Nově je ale terminál zdarma (neúčtují se ani transakční poplatky) pouze na půl roku, doposud byl nabízen na rok.

Do projektu se nově zapojili další poskytovatelé terminálů – Global Payments, Revo a Moneta Platební služby, podnikatelé tak budou mít větší možnost výběru. Doposud mohli vybírat ze 4 poskytovatelů: Dotypay (dřívější Solitea Pay), FiskalPro, KB SmartPay a ČSOB.

Jak požádat o terminál a jaké jsou podmínky

O terminál lze požádat na stránkách www.ceskoplatikartou.cz, kde si podnikatel zvolí jednoho z poskytovatelů terminálu nebo online platební brány a projevit zájem vyplněním online formuláře. Po vyplnění formuláře podnikatel či úřad obdrží nabídku na šestiměsíční období zdarma a pokud pro něj bude akceptovatelná, podepíše s daným poskytovatelem smlouvu bez dalších závazků po uplynutí bezplatného období.

Bezplatné je také zaškolení, pronájem, provoz a transakce. Po uplynutí šesti měsíců mohou uživatelé terminál také zdarma vrátit. Dosud tak firmy a OSVČ získaly tímto způsobem více než čtyři a půl tisíce terminálů.

Aby podnikatel mohl o terminál zdarma požádat, musí splnit určité podmínky. Předně nesmí jít o podnikatele, který v posledních 12 měsících akceptoval platbu kartou. Odpuštění poplatků navíc není bez omezení a je limitováno částkou 50 tisíc Kč měsíčně. Nad rámec tohoto obratu jsou transakční poplatky účtovány dle standardních komerčních podmínek poskytovatele terminálu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).