Hlavní navigace

OSVČ budou moci čerpat ošetřovné za listopad a zároveň také kompenzační bonus

15. 12. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Do Sněmovny míří návrh ministerstva průmyslu a obchodu, který OSVČ umožňuje čerpat ošetřovné za listopad a zároveň kompenzační bonus za stejný den.

Výzvu z dotačního programu „Ošetřovné“ pro OSVČ za listopad resort vyhlásí ihned poté, co Poslanecká sněmovna schválí zákon o spotřebních daních. Právě ten má umožnit kombinovat kompenzační bonus v daný kalendářní den s jinou přímou podporou proti následkům koronaviru, konkrétně s „ošetřovným“ pro OSVČ.

Dle slov ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka si tak OSVČ nebudou muset vybírat. Sněmovna má návrh projednat během tohoto týdne.

V současné době platí, že není možné zpětně žádat o „ošetřovné“ pro OSVČ.  Žádáme všechny žadatele, aby své žádosti zatím neposílali a počkali na podrobné informace, ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání Pavel Vinkler

Ministerstvo průmyslu a obchodu přijalo od OSVČ celkem 23 439 žádostí o „ošetřovné“ za říjen. K proplacení jich zatím postoupilo 15 641 za 91 milionů korun. Z přijatých žádostí jich resort schválil 16 644, dalších 4 796 je v procesu hodnocení. K dopracování bylo třeba vrátit 1 999 žádostí.

Žadatel o ošetřovné pro OSVČ musí podle MPO splňovat tyto podmínky

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).