Hlavní navigace

Zákon umožňuje podnikat v agenturním zaměstnávání už od 18 let

23. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zákon, který určuje podmínky v agenturním zaměstnávání, umožňuje podnikat v tomto oboru již od 18 let. Vyplývá to z novely zákona o zaměstnanosti, která je v platnosti již od letošního ledna. Dříve mohla práci zprostředkovat fyzická osoba, která v den žádosti dosáhla věku 23 let.

Kromě věku zákon definuje další podmínky, které jsou k povolení nutné. Jedná se o způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, odbornou způsobilost a bydliště na území České republiky. Odbornou způsobilost zákon definuje jako ukončené vysokoškolské vzdělání a nejméně dvouletou odbornou praxi v oblasti zprostředkování zaměstnání nebo v oboru, pro který má být zprostředkování zaměstnání povoleno, anebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, vyšší odborné vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání v konzervatoři namísto dosud uváděného ukončeného středoškolského vzdělání a nejméně pětiletou odbornou praxi v oblasti zprostředkování zaměstnání nebo v oboru, pro který má být zprostředkování zaměstnání povoleno.

Další podmínkou pro udělení povolení ke zprostředkování zaměstnání právnické nebo fyzické osobě je souhlas Ministerstva vnitra ČR s vydáním povolení ke zprostředkování zaměstnání uděleným na základě žádosti ministerstva. Povolení ke zprostředkování zaměstnání se vydává maximálně na dobu 3 let a povolení lze vydat opakovaně.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).