Hlavní navigace

Exnáměstek MF Prouza čelí trestnímu oznámení

25. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poradenská firma OVB Allfinanz podala trestní oznámení na bývalého náměstka ministra financí a nynějšího místopředsedu představenstva společnosti Partners For Life Planning Tomáše Prouzu. V rozhovoru na internetu měl Prouza konkurenční OVB údajně nepravdivě napadnout. Prouza to pro ČTK označil za další formu nátlaku, kterou OVB na Partners vyvíjí.

Prouza v rozhovoru pro server investujeme.cz nařkl OVB z poškozování klientů. O poradci OVB Lukáši Štorkovi řekl: Pan Štork našeho klienta nenašel náhodou. Dostal od centrály OVB databázi klientů poradců, kteří odešli do Partners, a měl je obcházet. Je tedy zřejmé, že klienti byli poškozováni s vědomím, a skoro bych řekl na přímý pokyn centrály OVB. Centrála OVB samozřejmě ví, jaký je pan Štork „vynikající” prodejce a co všechno je schopen klientovi natlačit. Musela vědět, když ho posílala za klienty, že to pro ty klienty nebude dobré řešení.

Podle Pavla Uzla, předsedy představenstva OVB Allfinanz jsou tato tvrzení nepravdivá a dehonestující povahy. Do OVB nebude nikdo beztrestně kopat, ani Tomáš Prouza z konkurenční firmy. Nemám nic proti férové hospodářské soutěži, ale fauly musejí být nejen odpískány, ale v souladu s pravidly i potrestány, uvedl Uzel v prohlášení.

OVB proto Prouzu obvinila z nekalé soutěže a ochrany svého dobrého jména se domáhá rovněž žalobou na společnost Partners For Life Planning, od nichž požaduje omluvu.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).