Hlavní navigace

Papírové stravenky doplňují e-stravenky, zaměstnavatelům sníží administrativu

Autor: isifa/Lidové noviny/FRANTIŠEK VLČEK
Daniel Morávek

Společnosti, které nabízí zaměstnanecké benefity, přichází letos s e-stravenkami. Podnikatelům mají přinést hlavně snížení administrativy.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na trhu zaměstnaneckých benefitů se začíná prosazovat „nový“ zaměstnanecký benefit. Jedná se o tzv. e-stravenky, které doplňují tradiční papírové stravenky. Podle firem, které benefity poskytují, přináší e-stravenky zjednodušení administrativy, úsporu času a také výhody pro zaměstnance.

Ptejte se odborníka v poradně Mzdové účetnictví a personalistika
PhDr. Dagmar Kučerová
poradkyně pro mzdové účetnictví

Čtěte také: Zaměstnanci o stravenky nestojí. Chtějí si do práce chodit, jak se jim to hodí

E-stravenky míří na trh

Ilustrační obrázek.
Autor: isifa/Lidové noviny/FRANTIŠEK VLČEK

Ilustrační obrázek.

V červnu letošního roku chce začít nabízet e-stravenky, respektive Ticket Restaurant® Card – předplacenou platební kartu, společnost Edenred. Půjde o bezkontaktní čipovou stravenkovou kartu, kterou půjde platit podobně jako běžnou platební kartou. Do konce letošního roku chce e-stravenky nabízet také konkurenční firma Sodexo Pass Česká republika. Na českém trhu ale nebudou první, už od loňského roku nabízí svým klientům e-stravenky společnost Benefit Management. V současnosti je odebírá 27 firem a přijímá přes tři stovky restaurací.

Čtěte také: „Na stravenky nevracíme.“ Věta, která patří minulosti

BRAND20_temata

E-stravenky mají snížit administrativu

Co se týče výhod, zástupci „stravenkových“ firem se shodují, hlavně nižší administrativa. Výhodou elektronických stravenek budou nižší logistické a administrativní náklady. Zaměstnavatel nebude muset distribuovat papírové stravenky po firmě, ale vše se odehraje elektronicky. Pro zaměstnance bude největší výhodou možnost zaplacení přesné částky, uvedl serveru Podnikatel.cz Tomáš Kopřiva, ředitel Business Development Sodexo Benefity. Výhodou je minimální administrativa – odpadá složitá distribuce papírových stravenek zaměstnancům a jejich bezpečnostní skladování ve firmě, potvrdil Václav Kurel, managing director společnosti Benefit Management, která už e-stravenky nabízí.

Jak doplnila firma Edenred, e-stravenky se vyplatí i majitelům restaurací. Umožní rychlou platbu prostřednictvím klasických terminálů, nebudou vyžadovat další zaškolení personálu, manuální počítání hodnoty stravenek při denní uzávěrce, ani další čas věnovaný přípravě stravenek k proplácení. Otázkou však zůstává, kolik restaurací a dalších provozoven je bude skutečně přijímat a zda půjde o dostatečně rozsáhlou síť.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).