Hlavní navigace

Názor k článku Peníze místo stravenek? Žádný kolaps, ale zlepšení pro (skoro) všechny od Jarda - Jednoznačná podpora. Komu stravenky prospívají kromě jejich distributorů?...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 8. 2019 8:31

    Jarda (neregistrovaný) 213.226.194.---

    Jednoznačná podpora. Komu stravenky prospívají kromě jejich distributorů? Zaměstnavatelé mají starost, aby ceniny nakoupili, zabezpečili a zaplatili vysoké provizní a poštovní poplatky. Pro zaměstnance také jednoznačný plus, protože nemusí řešit stravenky jako ceninu a zaplatí oběd jednoduše svoji kartou či hotově. A názor, že nebudou zaměstnanci chodit na obědy a koupí si něco jiného? Ale vždyť to se dávno děje, dokonce na stravenku prodá řada firem a restaurací i zboží, které je v 21% sazbě DPH a samozřejmě nejde vůbec o jídlo.
    Nicméně jsem zvědav, zda-li se tento dobrý a logický nápad podaří zrealizovat. Boj distributorů stravenek bude veliký, vždyť je to jejich ohromný byznys. Inkasují provizi od zaměstnavatele, ale i od restaurací či obchodů a to jsou ohromné peníze. Ale nějaký dar či úhrada reklamy určité straně budou těžký kalibr. Vzpomeňme na boj ODS proti zrušení zákazu kouření v restauracích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).