Hlavní navigace

Penta podá závaznou nabídku na koupi Sazky

12. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investiční skupina Penta podá závaznou nabídku na koupi podniku Sazka, a.s. V den podávání závazných nabídek složí společnost ovládaná Pentou k nezávislému notáři nabídku na koupi podniku. Tendr organizuje insolvenční správce Josef Cupka, kterému bude doručena a následně zpřístupněna médiím.

účto únor klímová

O Sazku se od počátku ucházíme proto, že vidíme významné synergie s Fortunou. Každý, kdo se s naší nabídkou obeznámí, se bude moci přesvědčit, že nabízíme tržní cenu, která plně odráží naše vnímání hodnoty podniku Sazka, uvádí Marek Dospiva, partner skupiny Penta. Dodává, že tuto cenu jsou připraveni uhradit, Sazku převzít a spolu s Fortunou ji dále rozvíjet. V případě, že se prokáže, že jiný zájemce zaplatí za Sazku více, bude Penta toto akceptovat. V případě, že insolvenčním správcem prezentovaná nabídka jiného zájemce bude nižší než nabídka Penty a navzdory tomu bude vybrána jako vítězná, bude to přímý a naprosto veřejný důkaz, že dochází ke krádeži Sazky.

Penta zveřejnila i bližší podrobnosti podání nabídky. V pátek 23. září, v den podávání závazných nabídek v tendru organizovaném správcem, složí společnost ovládaná Pentou k nezávislému notáři nabídku na koupi podniku. Nabídka bude složena před termínem podávání nabídek správci a bude otevřena až po tomto termínu. Nabídku bude moci otevřít insolvenční správce. V případě, že tuto možnost nevyužije, otevře ji notář a obratem bude odeslána správci. Nabídka ale bude v každém případě otevřena za přítomnosti médií. V rámci nabídky bude doloženo, že nabízená kupní cena byla složena na účet u vybrané komerční banky. Rovněž bude předložen závazný návrh smluvní dokumentace odpovídající správcem požadovanému vzoru s drobnými úpravami, směřujícími k dosažení alespoň minimální vyváženosti práv a povinností smluvních stran.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).