Hlavní navigace

Personální audit Českých drah přinese změny a propouštění

3. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Generální ředitelství Českých drah prošlo personálním auditem, který si objednalo nové vedení firmy. Auditoři se ve svém posudku zaměřili na organizační strukturu, nastavení pracovních postupů a efektivitu a kvalitu práce zaměstnanců. Výsledkem analýzy bude řada změn a propouštění.

CHtip2

Nové vedení Českých drah si na jaře objednalo personální audit. Nyní je u konce a analýza podniku přinese řadu změn a také propouštění. Auditoři se ve svém hodnocení zaměřili na organizační strukturu, nastavení pracovních postupů i efektivitu a kvalitu práce jednotlivých zaměstnanců. Základním důvodem, proč jsme audit prováděli, bylo zefektivnit práci generálního ředitelství. Je to vlastně další logický krok v restrukturalizaci společnosti, která probíhá už několik let, uvedl náměstek generálního ředitele ČD pro personální záležitosti Milan Ruttner s tím, že odstraněním duplicitních činností a zdokonalením některých procesů má šanci společnost ušetřit stovky milionů ročně. Tato optimalizace s sebou ale nese i propouštění, takže na Generálním ředitelství postupně zanikne 316 pracovních mís­t.

Některá pracovní místa nebudou nutně znamenat propouštění, protože nejsou aktuálně obsazena, jiná se vyřeší pouze převedením zaměstnanců. Odejít teď proto musí zhruba sto zaměstnanců většinou z úřednických pozic. Budeme se samozřejmě snažit lidem pomoci v této nelehké životní situaci. Zřídíme pro ně informační centrum, kde jim odborný konzultant poradí, jak se zorientovat na trhu práce a co je potřeba udělat pro úspěšné hledání nové zaměstnání. Všichni dotčení kolegové zároveň dostanou brožuru se základními informacemi a každému, kdo o to projeví zájem, umožníme absolvování individuálního tréninkového programu, komentuje situaci Ruttner. Ti zaměstnanci, kteří mají do důchodu méně než 5 let budou dle nařízení vlády č. 370/2007 zařazeni do sociálního programu. Kromě odstupného tak dostanou ještě příspěvek ze státního rozpočtu na překlenutí této doby. Podle ředitelky personálního odboru Michaely Klieglové bude počet zaměstnanců klesat i v příštích letech, půjde však spíš o přirozené odchody, například do penze.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).