Hlavní navigace

Piráti připravují firmy o miliardy

25. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Firmy, které šetří na nákupu softwaru tím, že používají software nelegální, připraví firmy s legálním softwarem ročně o 7 miliard korun. V Česku se přitom jedná asi o půl miliardy korun.

Firmy, které šetří na nákupu softwaru tím, že používají software nelegální, připraví firmy s legálním softwarem ročně o 7 miliard korun. V Česku se přitom jedná asi o půl miliardy korun. To je částka, kterou podle studie zveřejněné společností Microsoft, firmy s nelegálním softwarem ročně ušetří. Firmy, jež mají licence v pořádku, tak čelí silnému konkurenčnímu tlaku. Studie zkoumala firmy ze 17 zemí střední a východní Evropy, Latinské Ameriky a Asie.

Za nelegální software přitom mohou firmy čekat přísné postihy. V Česku se kompenzace poškozeným výrobcům softwaru pohybuje v průměru okolo 260 tisíc korun. Lidé, kteří se dopustí trestného činu porušení autorského práva, rovněž riskují odnětí svobody na dobu až 8 let, uvádí Zuzana Predigerová, manažerka protipirátských aktivit společnosti Microsoft. S využitím nelegálního software také roste riziko ztráty dat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).