Hlavní navigace

Pivovary Staropramen přecházejí do rukou nového majitele

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pivovary Staropramen mění svého vlastníka. Společnost Anheuser-Busch InBev, která pivovary vlastní, dnes oznámila prodej svých podniků ve střední Evropě. Novým majitelem se stane společnost CVC Capital Partners, o které se již delší dobu spekulovalo. Firma CVC středoevropské podniky zaplatí zhruba 2,231 miliardy USD s dodatečným nárokem na budoucí platbu až do výše 800 milionů USD v závislosti na návratnosti její prvotní investice. Čtěte více: Pivovarům vadí počasí i recese, míří proto do arabského světa.

CVC tak získá podniky v Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku a na Slovensku. Součást transakce též tvoří dohoda smluvních stran o licenční výrobě a distribuci značek Stella Artois, Beck’s, Löwenbräu, Hoegaarden, Spaten a Leffe.

Jsme rádi, že můžeme oznámit tuto transakci, díky které jsme překročili cíl získat 7 miliard USD z prodeje aktiv, a můžeme tak lépe zaměřit zdroje na naše klíčové trhy, komentoval prodej Carlos Brito, Chief Executive Officer společnosti Anheuser-Busch InBev.

Podniky ve střední Evropě jsou první investicí společnosti CVC v tomto regionu. Máme radost, že kupujeme tak silný byznys s ikonickými značkami, zkušeným managementem a oddanými zaměstnanci. Záměrem CVC je vybudovat ve spolupráci s místními managementy a zaměstnanci skupinu pod názvem StarBev, která se stane šampiónem regionu, uvedl István Szöke, ředitel CVC pro střední Evropu.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).