Hlavní navigace

Plzeňská Škoda koupila část vývojářské firmy Poll

19. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výrobce lokomotiv, tramvají a vozů metra Škoda Transportation koupila poloviční podíl v pražské firmě POLL s.r.o.. Koupí části firmy Poll chce plzeňský podnik získat její specialisty pro vývoj nových výrobků. POLL vyvíjí a vyrábí elektronické řídící systémy pro dopravní techniku a průmyslové aplikace včetně software.

Výrazně jsme rozšířili kapacitu pro vývoj hardwaru a softwaru řídících systémů vozidel. Cestou nákupu menších vývojářských firem jde většina velkých výrobních firem, řekl serveru iHNed.cz generální ředitel Škody Transportation Tomáš Krsek.

Škoda Transportation je součástí skupiny Transportation. Ta zahrnuje Škodu Vagonku Ostrava (bývalá ČKD Vagonka), dále Škodu Electric, tedy výrobce trolejbusů a trakčních pohonů a VÚKV Praha, vývojovou základnu a akreditovanou zkušebnu. Letos v březnu se stala její součástí Pars nova Šumperk. Seskupení loni prodalo tramvaje, trolejbusy a jejich motory, lokomotivy, příměstské soupravy a vozy metra za 8,5 miliardy Kč, meziročně o dvě miliardy více. Vyváží 40 procent produkce. V Maďarsku vlastní ještě podnik GANZ-ŠKODA, producenta pohonů a trolejbusů, a v ruském Novosibirsku výrobce motorů a pohonů Sibelektroprivod.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).