Hlavní navigace

Tisk: Po dálnici možná pojedou řidiči od roku 2009 rychlostí až 160 km/hodinu

23. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HN: V Česku nemají hybridní auta žádná zvýhodnění

V Česku sice roste zájem o auta na hybridní pohon (což je kombinace klasického spalovacího motoru a elektromotoru), přesto se jich prodají maximálně desítky kusů. Jedná se asi o jedno promile trhu. V Česku totiž nejsou hybridní motory nijak zvýhodněné, píší dnešní Hospodářské noviny. Jiné země hybridní automobily zvýhodňují například nižším daňovým zatížením, nižší silniční daní nebo vjezdem do zpoplatněných částí měst zdarma. V Česku hybridní automobily nabízejí pouze tři značky.

LN: Vysoké ceny pohonných hmot jsou pro dopravce fatální

ČSSD podle dnešních Lidových novin předložila Poslanecké sněmovně návrh na snížení spotřební daně z benzínu o 2,50 Kč a z nafty o 2 Kč na litr. Ministr financí Miroslav Kalousek však již podobný návrh odmítl. Ministr dopravy Aleš Řebíček si naopak myslí, že vysoké ceny pohonných hmot jsou pro dopravce fatální, proto chce ve vládě hájit jejich zájmy. Premiér Mirek Topolánek je proti krátkodobým opatřením.

HN: Z lázní mizí pacienti „na křížek”, samoplátci utrácejí méně

Z českých lázní mizí pacienti, kterým pobyt zcela hradí zdravotní pojišťovny. Samoplátci si lázně zkracují a pokles příjmů tak lázním nenahradí, píší dnešní Hospodářské noviny. Vyplývá to z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Východiskem je zdražení nebo přilákání více samoplátců.

Tip do článku - EBF spíkři 1

Právo: Nový silniční zákon od roku 2009 možná zvýší povolenou rychlost až na 160 km/hodinu

Již od roku 2009 by mohl platit nový silniční zákon. V některých úsecích dálnic by se například mohla zvýšit povolená rychlost až na 160 km/hodinu, informuje dnešní Právo. Zvýšení povolené rychlosti rozhodně nelze očekávat na nejzatíženější dálnici D 1. Tam je naopak pravděpodobné, že na rizikových úsecích dopravním značením rychlost omezíme třeba i na 90 kilometrů v hodině, cituje Právo ministra dopravy Aleše Řebíčka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).