Hlavní navigace

Po hlubokých propadech pražská burza opět roste

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po dnech během kterých ztratil index PX 22,3 % se dnes začalo na pražské burze opět růstem. Během deseti minut přidal index PX 4,32 %. Nyní svůj růst zmírnila na 2,46 %. Nejvíce se daří akciím těžební NWR a CETV, nejméně posilovala Zentiva. Pozitivní nálada se do Prahy přenesla z asijských burz.

Během tří posledních dnů index PX ztratil 22,3 % a v pátek na tom byl dokonce nejhůře ze všech akciových trhů na světě. Ke dnu ji nejvíce táhly akcie KB a Este Bank. Nejhůře se vedlo burzám na Východě, u kterých se akcie pohybovaly v červených číslech, zatímco burzovní vývoj západní Evropy byl ve znamení růstu. Dnes si pražská burza mírně vylepšila skóre. Po prvních deseti minutách rostla o 4,32 %, nyní se růst zpomalil na 2,46 %. K pozitivnímu vývoji přispívají nejvíce akcie společnosti NWR a CETV, nejméně roste Zentiva.

Dobrou náladu na naší burze způsobil vývoj na asijských burzách. Japonský index Nikkei si připsal 3,59% růst, korejský posiloval o 2,23 %. Největšími tahouny se staly finanční a energetické akcie, které reagovaly na oznámení jihokorejské vlády o existenci dalšího podpůrného plánu pro tamní banky. Čtěte více: Seriál o finanční krizi na business serveru Podnikatel.cz

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).