Hlavní navigace

Po nemocenské rovnou na úřad práce. Má zaměstnanec nárok na podporu?

19. 7. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Zaměstnanec byl dlouhodobě na neschopence a vypršel mu pracovní poměr. Co musí doložit na úřadu práce? Podnikatelé odpovídají v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu, vzory šablon a výběr z diskuzí tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 22. července – 28. července

  • Dne 22. července je splatnost měsíčního odvodu úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
  • Dne 25. července je termín podání daňového přiznání a splatnost daně z hazardních her za 2. čtvrtletí 2019
  • Dne 25. července je termín podání daňového přiznání a splatnost daně z přidané hodnoty za 2. čtvrtletí 2019
  • Dne 25. července je termín podání souhrnného hlášení za 2. čtvrtletí a za červen 2019 daně z přidané hodnoty
  • Dne 25. července je termín podání kontrolního hlášení za 2. čtvrtletí a za červen 2019 daně z přidané hodnoty
  • Dne 25. července je termín podání daňového přiznání a splatnost ekologických daní z plynu, pevných paliv a elektřiny za červen 2019
  • Dne 25. července je splatnost spotřební daně za květen 2019 (pouze spotřební daně z lihu)
  • Dne 25. července je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně za červen 2019 
  • Dne 25. července je termín pro podání daňového přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně, například z topných olejů a ostatních (technických) benzinů za červen 2019 (pokud vznikl nárok)

Vzory šablon

Využijte náš formulář přiznání ke spotřební dani všeobecné i přiznání ke spotřební dani z tabákových výrobků.

Přiznání k navrácení spotřební daně (ostatní benzíny) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (zelená nafta) – šablona 2019Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (topné oleje) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Využijte naše interaktivní šablony ve formátu Microsoft Excel (XLS) k podání Daňového přiznání k dani z přidané hodnoty (DPH)

účto únor klímová

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Nové diskuzní fórum účetních

Jste účetní nebo daňový poradce a potřebujete rychle poradit v oblasti účetnictví a daní? Připojete se do velké komunity účetních a daňových poradců na BusinessCenter.cz. Zajistěte si odpovědi na své otázky prakticky ihned. Uložte si do záložek novou diskuzní komunitu

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).