Hlavní navigace

Počet bankrotů v dubnu bylo méně

4. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počet bankrotů a insolvenčních návrhů v dubnu ubylo. V porovnání s březnem se jedná o téměř 11% pokles. Celkem tak bylo v dubnu vyhlášeno 1266 insolvenčních návrhů. Vyplývá to z nejnovějších statistik databáze Cribis.cz, které poskytla společnost CCB – Czech Credit Bureau. K poklesu přitom došlo jak u firemních, tak i osobních bankrotů.

Počet osobních bankrotů se sice v dubnu ve srovnáfní s březnem snížil, příčinou je však jejich vysoký růst v březnu. Ve srovnání s únorovými údaji se tehdy jejich počet zvýšil o více než 40 procent. Jinak je tomu v případě firemních bankrotů, jejichž počet se v dubnu snížil výrazně, a to až na hodnoty naposledy dosažené v prosinci loňského roku, říká Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení ve společnosti CCB – Czech Credit Bureau, která databázi obchodních informací Cribis.cz provozuje. Ta je pro čtenáře business serveru Podnikatel.cz ve své základní verzi dostupná zdarma v sekci Ekonomické ukazatele firem.

.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).