Hlavní navigace

Počet srpnových pojistných událostí stále roste

8. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká asociace pojišťoven zveřejnila aktuální informace k srpnovým povodňovým škodám a víkendovému krupobití. Bleskové povodně zasáhly převážně severní Čechy a poškodily zejména budovy a domácnosti občanů. K dnešnímu dni pojišťovny zaznamenaly 10 867 nahlášených pojistných událostí, jejichž hodnota překračuje 1,4 miliardy korun. Aktuálně je již vyřízeno 3345 událostí a dosud vyplacené pojistné plnění dosahuje částky téměř 314 milionů korun. Technici a likvidátoři pojišťoven odhadují, že bude nahlášeno více než 12 tisíc škod v celkové výši přesahující 1,5 miliardy korun.

Také srpnové krupobití způsobilo v Praze a Středočeském kraji nemalé škody. Evidovány jsou především škody na automobilech (téměř 20 tisíc). Dosud je nahlášeno 29 763 pojistných událostí v hodnotě téměř 1,7 miliardy korun. Vyplaceno je 161,5 milionu korun a zpracováno 5258 případů. Podle odhadů škody ještě narostou na 34 273 pojistných událostí v celkové výši blížící se 1,9 miliardě korun.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).