Hlavní navigace

Počty osobních bankrotů lámou rekordy

3. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V únoru 2011 bylo vyhlášeno 145 bankrotů podnikatelských subjektů. To je o 28 bankrotů méně než v lednu. Na druhou stranu o 12 více než v únoru loňského roku. Naopak osobních bankrotů bylo vyhlášeno 794, tj. o 61 více než v lednu. Oproti únoru 2010 dokonce o 467 více. To jsou výsledky nejnovější analýzy společnost CCB – Czech Credit Bureau.

Nejvíce bankrotů podnikatelských subjektů bylo vyhlášeno v Praze, dále v Moravskoslezském kraji a v Ústeckém kraji. Největší počet se týkal společností v odvětvích obchod, dále stavebnictví a služby. Nejvíce se meziročně počet bankrotů snížil v textilním, oděvním a kožedělném průmyslu.

Počet prohlášených firemních bankrotů se sice v únoru 2011 snížil, avšak počet návrhů na firemní bankrot se naopak zvýšil. V případě osobních bankrotů dosáhl v únoru jejich počet, jak u prohlášených bankrotů, tak i u podaných návrhů, zatím nejvyšších hodnot od ledna 2008, uvedla Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).