Hlavní navigace

Podat přiznání lze poštou, osobně nebo online. Pomohou interaktivní formuláře

24. 1. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Způsobů, jak podat daňové přiznání, je hned několik. I přesto, že se elektronická cesta zdá být nejpohodlnější, poplatníci stále sahají po klasickém tiskopisu.

Server Podnikatel.cz nabízí ke stažení téměř všechny druhy daňového přiznání. Nejaktuálněji teď přiznání k dani z nemovitých věcí a k dani silniční, která by měla být na finančních úřadech do konce ledna. 

Stahujte aktualizované interaktivní daňové formuláře

Také Finanční správa ČR v těchto dnech zveřejňuje formuláře k daním. Nově je pro poplatníky k dispozici formulář k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2018. K dispozici je klasický tiskopis, interaktivní tiskopis nebo elektronické podání „EPO“.

Daňové přiznání lze podat třemi způsoby. Je možné jej osobně přinést na úřad, poslat poštou nebo se nabízí elektronická cesta. Finanční správa tuto cestu považuje za nejjednodušší. Podávat přiznání online lze pomocí aplikace Elektronická podání pro finanční správu (EPO)

Aplikace EPO je elektronickou podatelnou orgánů Finanční správy ČR umožňující činit daňová podání a odesílat další písemnosti v elektronické podobě. Výhodou elektronického formuláře je, že obsahuje jednoduchého průvodce pro vyplňování přiznání a aplikace po vyplnění celého tiskopisu zkontroluje formální správnost vyplněného přiznání, uvádí úřad na svých webových stránkách. 

Majitelé datové schránky podávají přiznání elektronicky

Finanční správa upozorňuje na důležitý fakt, který se týká všech, co mají zpřístupněnou datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem. Právě ti jsou totiž povinni podávat daňová přiznání elektronicky. A to buď prostřednictvím zmíněné aplikace Elektronická podání pro Finanční správu ČR nebo přes datovou schránku. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).