Hlavní navigace

Podmínky investic do Spořících státních dluhopisů

19. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Projekt Spořící státní dluhopisy se rozbíhá 3. října 2011. Občané i neziskovky si mohou do 1. listopadu objednat tři typy státních dluhopisů. Na jejich účet budou následně připsány nejpozději do 11. listopadu. Podle ministra financí Miroslava Kalouska půjde o spojení hospodaření státu s výhodným spořením pro občany.

Stát prozatím plánuje prodej spořících dluhopisů ve jmenovité hodnotě do 10 miliard korun, a tím zejména otestovat jejich zájem a odstranit případná slabá místa projektu. Každý rok by mohlo probíhat několik pravidelných emisí a připadá v úvahu i rozšíření nabídky jednotlivých typů dluhopisů i rozvoj distribučních kanálů.

Podmínky investování do Spořících státních dluhopisů:

  • občanům budou nabídnuty tři typy spořicích dluhopisů , a to jednoletý diskontovaný, pětiletý kuponový a pětiletý reinvestiční
  • většina služeb včetně zřízení, vedení a zrušení majetkového účtu nebude zpoplatněna
  • minimální objem jedné objednávky je 1000 ks dluhopisů, přičemž nominální hodnota jednoho kusu bude činit 1 korunu,
  • s možností předčasného splacení se počítá u všech typů spořicích dluhopisů, které bude možno upisovat od 3. října 2011 na celkem 378 pobočkách České spořitelny, Československé obchodní banky a Komerční banky.

Podrobnější informace na internetové adrese sporicidluhopi­sycr.cz.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).