Hlavní navigace

Podnikání v dopravě je nejrizikovější

31. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikání v oblasti dopravy a logistiky patří v Česku k nejrizikovějšímu. V relativním srovnání s tuzemskou podnikatelskou základnou v dopravě působí o polovinu méně „vynikajících“ firem. V úpadku je dokonce o 222 % firem více, krachem je ohrožena každá čtvrtá firma. Tyto výsledky zveřejnila agentura ČEKIA na základě analýzy aktuálního rozložení rizikovosti podnikatelské základny v ČR.

Vysoký podíl firem, které zkrachovaly a velmi nízký počet společností hodnocených v kategorii „vynikající“ svědčí o vysoké rizikovosti a náročnosti podnikání v sektoru dopravy a logistiky, obzvlášť v období ekonomické recese, uvedla analytička agentury ČEKIA, Petra Štěpánová. Dodává, že nepříznivým vývojem v oblasti dopravy a logistiky trpí celá Evropa. Nadprůměrná rizikovost podnikání v tomto oboru a markantní vychýlení vzhledem k rozložení tuzemské podnikatelské základny jako celku je podle Štěpánové důsledkem nízkých marží, vysokých fixních nákladů a citlivosti odvětví na ekonomický cyklus.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).