Hlavní navigace

Podnikáte v kultuře? Podejte si žádost o podporu z programu COVID – Kultura

20. 8. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Za dotačním programem COVID – Kultura stojí ministerstvo průmyslu a obchodu a ministerstvo kultury. Na podporu je připraveno přes 900 milionů korun.

Program je určen podnikatelům v oblasti kulturního a kreativního průmyslu. Ti podporu mohou využít na marně vynaložené výdaje, které vznikly od 1. října 2019 do 17. května 2020 ve spojitosti s organizací kulturních akcí, které se měly konat od 10. března 2020 do 31. srpna 2020 a v přímé souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády byly přesunuty nebo zrušeny. 

Jak jsme již informovali v článku, je připraveno 900 milionů korun s tím, že podpora může příjemci pokrýt až 50 % uznatelných výdajů za přesunuté nebo zrušené kulturní akce. Maximálně může žadatel získat 5 milionů korun.

Mezi oprávněné žadatele o podporu patří: 

  • podnikatelské subjekty, které mají jako svou hlavní činnost pořádání či zajištění hudebních, hudebně dramatických, tanečních a divadelních projektů, jejichž primárním cílem je poskytnutí kulturní služby veřejnosti v oblasti Performing Arts;
  • individuální umělci; 
  • podnikatelské subjekty, jako jsou například pořadatelé filmových festivalů; pořadatelé hudebních festivalů; pořadatelé výtvarných, divadelních či tanečních festivalů a přehlídek; hudební kluby, technické firmy a podnikatelské subjekty zajišťující akce v rámci kulturní služby veřejnosti nebo umělecká tělesa a umělecko-manažerské agentury.

Psali jsme: Festival je jako puzzle. Pořadatelé je musí poskládat i s milionovými ztrátami 

Na podání žádosti je měsíc

Žádosti o podporu z programu COVID – Kultura je možné podávat od 18. srpna do 18. září 2020 přes informační systém nacházející se na webu ministerstva průmyslu a obchodu. V systému najdete všechny potřebné formuláře nebo doklady pro vyplnění. 

Patří mezi ně například přehled uznatelných výdajů podnikatelského subjektu za přesunuté nebo zrušené kulturní akce nebo čestná prohlášení příjemce podpory. Identita žadatele se podobně jako u programu COVID – Nájemné bude ověřovat prostřednictvím NIA – elektronické identity. 

K dispozici je také metodická podpora žadatelů o dotaci, a to od pondělí do pátku od 8:30 do 16:30 hodin, na e-mailu: kultura@mpo.cz či speciální informační lince 1212.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).