Hlavní navigace

Podnikatel.cz obnovil speciál Koronavirus. Přináší přehled opatření i podpory

5. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Jaká opatření pro podnikatele a veřejnost jsou v platnosti a na jaké podpory má podnikatel ještě právo? Odpovědi na tyto otázky přináší obnovený speciál.

Speciál Koronavirus byl v původní podobě ukončen na konci srpna, nyní s novými opatřeními byl opět obnoven. 

Oproti předchozímu speciálu, který především vysvětloval některé pojmy v souvislosti s nouzovým stavem a vládními opatřeními, přináší nový speciál primárně přehledný seznam opatření, ale také podpory.

Obnovený speciál má posloužit především k rychlé orientaci zákazů, příkazů, dotačních programů i peněžité pomoci. Bohužel vláda informuje o jednotlivých opatřeních chaoticky. Často je avizuje přes sociální média svých představitelů a podnikatel se poté těžko orientuje v tom, co je skutečně už aktuálně v platnosti. K tomu má právě napomoci náš speciál. Naši redaktoři situaci sledují a speciál pravidelně aktualizují tak, jak vstupují v platnost, říká Michael Hovorka, šéfredaktor serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. 

Ten upozornil, že speciál je dostupný přes hlavní menu, kde je graficky zdůrazněn. Zároveň je v platnosti i předchozí speciál, který je ve formě základních pojmů

Speciál Koronavirus je nově rozčleněn na dvě hlavní části: opatření a podpora. Stačí si vybrat konkrétní téma. Na souvisejícím odkazu je poté k dispozici text, který je přehledným seznamem jednotlivých platných opatření i podpor s tím, že seznam je zároveň obohacen o odkazy na články, které konkrétní téma více rozebírají. Jednotlivé texty jsou při každé nové aktualizaci zároveň znovu publikovány a k dispozici přímo na titulní straně. Podnikatel tedy bude pravidelně informován. 

Doporučujeme sledovat tento speciál oproti zpravodajským portálům, které opatření a podpory zveřejňují pouze kontinuálně podle toho, jak je vláda avizuje či schválí. Podnikatel tak může nabýt dojmu, že některá opatření již platí, přitom v platnosti ve skutečnosti stále nejsou, uzavírá Hovorka. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).