Hlavní navigace

Podnikatel.cz představuje novinky

8. 2. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Server Podnikatel.cz spustil rozšířenou databázi zákonů s novým dodavatelem. Změnu struktury zaznamenal také Katalog českých firem a grafickou úpravou prošla titulní strana, která lépe odráží současné trendy v online zpravodajství. V lednu 2010 zaznamenal server Podnikatel.cz rekordní návštěvnost.

Business server Podnikatel.cz představuje obsahové novinky, které pro své čtenáře na začátku roku 2010 připravil. Tou největší je bezpochyby nová podoba databáze zákonů, jejíž obsah zajišťuje exkluzivně pro server Podnikatel.cz společnost Wolters Kluwer. Zákony jsou díky novému dodavateli přehledněji uspořádány, jejich nabídka je širší a navíc jsou denně aktualizovány. Společnost Wolters Kluwer bude pro server Podnikatel.cz zároveň připravovat odborné články týkající se legislativní problematiky. Právní normy bude mít k dispozici ve stejné podobě i sesterský server Měšec.cz, upřesňuje Michael Hovorka, šéfredaktor serveru Podnikatel.cz.


Sekce Zákony ale není jedinou novinkou. Před časem byl aktualizován i Katalog českých firem, který nyní poskytuje přehlednější informace o jednotlivých společnostech, a to díky vylepšené struktuře stránky detailu každé firmy. Zdrojem dat pro Katalog českých firem je Evropská databanka. Rád bych připomněl, že Katalog firem je propojen také s databází ekonomických ukazatelů. Pokud se tedy firma nachází v obou databázích, může se čtenář jednoduše přepnout a zjistit si nejen kontakty, ale také finanční zdraví společnosti, zdůrazňuje Michael Hovorka.

Další rozšíření zaznamenaly také statické texty, tedy tzv. tutoriály, podávající základní informace potřebné pro podnikání. Redakce serveru Podnikatel.cz u té příležitosti chystá Příručku pro začínající podnikatele, která bude z těchto tutoriálů vycházet.

Grafickou změnou prošla také titulní strana serveru. Nově jsou například perexové obrázky uvozující jednotlivé články uváděny v širokoúhlém formátu. Současně s tím došlo k mírné úpravě rozložení obsahu na titulní straně tak, aby se server přiblížil podobě zpravodajských serverů.

FIN21

Aktuálně se redakce ve značné míře věnuje nejžádanějšímu tématu daňové problematiky, stejně jako sesterský server Měšec.cz, který jako tradičně připravil kompletní daňový servis.

Server Podnikatel.cz zaznamenal v lednu 2010 historicky největší návštěvnost, kdy si 267 tis. uživatelů (RUest) prohlédlo 1 407 tisíc stránek (Zdroj: NetMonitor).

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).