Hlavní navigace

Podnikatel.cz spustil ve spolupráci s ČSSZ novou poradnu pro sociální pojištění

Redakce

Sociální pojištění čekají od roku 2019 změny. Podnikatel.cz ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení spouští novou bezplatnou poradnu.

Doba čtení: do minuty

Sdílet

Od roku 2019 se mění splatnost pojistného na nemocenské a důchodové pojištění.

Počínaje lednem 2019 se zálohy platí vždy v kalendářním měsíci, ke kterému se pojistné vztahuje. Platit bude možné až do posledního dne kalendářního měsíce (rozhoduje den připsání na účet u okresní správy sociálního zabezpečení). Jsou ale i další změny, o kterých na Podnikatel.cz píšeme

Nedejte se změnami zaskočit. Ve spolupráci s Českou správou sociálního zabezpečení poradíme, jak se vyhnout případným nejasnostem a nedostat se do problémů. Poradna je zcela zdarma.

Ptejte se odborníka v Poradně pro sociální pojištění

 

Mgr. Zdenka Janecká (poradkyně z ČSSZ)

Poradce pro sociální pojištění

Zdenka Janecká zastává v ČSSZ desátým rokem pozici vedoucí oddělení metodiky sociálního pojištění OSVČ, které zajišťuje jednotnou aplikaci právních předpisů v oblasti pojistného a důchodového a nemocenského pojištění OSVČ. Též pravidelně školí jak zaměstnance okresních správ sociálního zabezpečení, tak lektorsky vede konzultace pořádané pro odbornou veřejnost. Během svého působení v ČSSZ získala dlouholetou praxi a i díky tomu se stala odbornicí specializovanou na agendu sociálního pojištění OSVČ.