Hlavní navigace

Názor k článku Podnikatel neplatil daně a pojistné za své zaměstnance, hrozí mu 5 let vězení od vera - Neplacení zdravotního pojištění a sociálního pojištění zaměstnavalem je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 8. 2019 8:09

    vera (neregistrovaný) 185.67.188.---

    Neplacení zdravotního pojištění a sociálního pojištění zaměstnavalem je trestným činem už od roku 1997 nebo 1998. Akciová společnost strhávala ZP i SP i daň všem zaměstnancům včetně sebe samých, protože předseda i mistopředseda a.s. i předseda správní rady a.s. ti všichni byli současně zaměstnanci této společnosti. Byli tehdy na výslechu u místně příslušného soudu, protože je tam oznámili pracovníci institucí spravujících SP a ZP. Pak si vzali úvěr a dluh splatili. Další dluhy na SP a ZP měli v roce 2007, kdy dlužná částka dosahovala přes 10 milionů korun. Pak došlo k insolvenci. Nebyl odsouzen niíkdo z nich. Ale tito zaměstnavatelé nesváděli vinu za neplacení na své zaměstnance v účtárně.
    U další a.s. to bylo stejné, až na to, že tito zaměstnavatelé tvrdili, že neměli absolutně informace o tom, že dluží přes jedenáct milionů na zdravotním a sociálním. Podle nich za to mohli zaměstnanci, kteří "svévolně" odvody neplatili. Těmto blábolům nevěřili ani vyšetřovatelé na policii ani soud. Ani tito zaměstnavatelé nebyli potrestáni odnětím svobody. Došlo k insolvenci a insolvenční správkyně majetek a.s. výhodně zpeněžila a dluhy uhradila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).