Hlavní navigace

Podnikatelé budou hlasovat stejně, jako evropští poslanci

13. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zítra se v Bruselu odehraje setkání s názvem Evropský parlament podniků. Sjede se na něm 665 podnikatelů z 27 členských zemí EU a z 18 zemí, které členy EU nejsou. Budou debatovat a hlasovat o otázkách týkajících se podnikání stejně, jako evropští poslanci. Česká republika zde bude zastoupena 20 podnikateli.

Toto setkání umožní podnikatelům zasahovat do zásadních otázek, které jsou nyní aktuální, informuje Hospodářská komora ČR. Pierre Simon, prezident Eurochambres, Asociace evropských obchodních a průmyslových komor se vyjádřil, že akce má ukázat, že podnikatelé jsou připraveni se aktivně podílet na rozhodovacích procesech. Instituce by díky vyjádření podnikatelů také mohly lépe pochopit situace, se kterými se podniky denně setkávají a vytvořit pro ně případně vstřícnější prostředí.

Cílem Hospodářské komory České republiky je hájit a posilovat vliv podnikatelů na tvorbu legislativy, a to jak české, tak i evropské. Naši zákonodárci si musejí zvyknout na to, že hlas podnikatelů je třeba dobře poslouchat, neboť naši ekonomiku posunují kupředu právě oni, vyjádřil se k Evropskému parlamentu podniků prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel s tím, že jsou podnikatelé často zatěžováni zbytečnou administrativou a byrokracií z Bruselu. Tato akce by mohla některé subjekty přinutit brát jejich připomínky vážně. Mezi nejvíce diskutovanými tématy budou otázky vnitřního trhu a jeho přístupnosti, energetiky a životního prostředí a vzdělávání. Čtěte také: Malí a střední podnikatelé: „Cílovka“ pro školení na míru

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).