Hlavní navigace

Podnikatelé mají k dispozici více logistických center

23. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé v ČR mohou využívat o polovinu více moderních skladovacích prostor než tomu bylo v loňském roce, neboť se loni postavilo nejvíce skladů a logistických center v historii země. Plocha moderních skladovacích prostor se na konci loňského roku vyšplhala na 2,2 miliony čtverečních metrů. Píšou to dnešní Hospodářské noviny s odvoláním na zprávu realitní poradenské společnosti CB Richard Ellis (CBRE).

Dvojnásobně vzrostlo množství skladů bez předem zajištěného nájemce, tedy na tzv. spekulativní bázi. Podle Marcely Veselé z marketingového oddělení CBRE tvořily neobsazené prostory na konci loňského roku 9,4 procenta všech skladových ploch v zemi. I přes vzrůstající míru neobsazenosti však ceny nájmů moderních skladů zůstávají stabilní. V širším okolí Prahy se nájemné pohybuje mezi 100 a 140 korunami, v ostatních částech ČR pak mezi 100 a 120 korunami za metr čtvereční a měsíc.

Podle dnešního Práva uvádí studie poradenské firmy Total Logistics a realitní kanceláře King Sturge, že ČR je pro výstavbu skladišť, logistických center nebo pro vznik základny celoevropského obchodu na kontinentu v současnosti nejvhodnější. Ideální je také Polsko. Obě země tak již předstihly dříve oblíbené Německo.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).