Hlavní navigace

Podnikatelé ve službách mají možnost upozornit na překážky v jejich činnosti

6. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro všechny podnikatele, kteří působí ve službách, vznikla koncem minulého roku na půdě Evropské unie Pracovní skupina pro přístup na trh ve službách (Market Acces Working Group on Services). Skupina se prozatím zaměřuje na oblasti doručovatelských a distribučních služeb.

Českým podnikatelům tak vznikla možnost upozornit na konkrétní problémy, s nimiž se při poskytování služeb potýkají. Své připomínky mohou učinit skrze ministerstvo průmyslu a obchodu, které je posléze odprezentuje na jednání Pracovní skupiny.

Pracovní skupina se poprvé setkala koncem listopadu roku v Bruselu. Stěžejním tématem úvodního jednání se stala identifikace nejzávažnějších obchodních překážek, se kterými se evropští exportéři mohou potýkat ve třetích zemích. Setkání skupiny se budou konat zhruba třikrát do roka. Příští její zasedání se plánuje na první čtvrtletí roku 2009.

Prozatím se pracovní skupina specializuje na distribuční a kurýrní služby. Řeší se především státy jako Čína, Indie, Indonésie, Rusko, Malajsie, Japonsko či Ukrajina. Skupina má vytvořit organizovaný tlak, který by směřoval k odstranění obchodních překážek v oblasti poskytování služeb. Čtěte také: Podnikatele čeká volný pohyb služeb.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).