Hlavní navigace

Podnikatelé mohou hlasovat o finančních produktech

Ačkoliv se soutěž finančních produktů Zlatá koruna koná letos již po šesté, letos mohou poprvé hlasovat podnikatelé pro nejlepší finanční produkty pro malé a střední podniky v rámci Ceny podnikatelů. Hlasování formou ankety probíhá na www.zlatakoruna.cz, a to do 21. května. Partnery hlasování jsou Hospodářská komora České republiky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Unie malých a středních podniků ČR. Jak připomněl Pavel Doležal, ředitel soutěže Zlatá koruna, na dnešní tiskové konferenci, novinka reaguje na vývoj trhu. František Klufa, finanční arbitr a předseda Finanční akademie Zlatá koruna, tedy odborné poroty soutěže, hodnocení není prostou cenovou komparací, ale bere v úvahu mnoho aspektů jednotlivých finančních produktů – například jejich přidanou hodnotu, uživatelský komfort, modernost produktu atd. Počet členů Finanční akademie se navíc letos rozšířil na 260 členů z loňských 102. Odborníci hodnotí ve svých kategoriích (zástupce business serveru Podnikatel.cz se například účastní hodnocení v kategoricích produktů pro podnikatele).

Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo financí České republiky. Náměstek ministra Milan Šimáček připomněl, že soutěž sehrává důležitou funkci při finančním vzdělávání v Česku. Právě proto, že konečné výsledky vzejdou z odborného hodnocení, mohou být vodítkem pro klienty finančních institucí, který produkt zvolit.

Do 15 kategorií soutěže se přihlásilo 61 finančních společností se 179 produkty, což je o málo více než v loňském ročníku.

Součástí soutěže bude také mezinárodní Finanční fórum Zlatá koruna, jehož tématem bude hypoteční krize. Výsledky soutěže budou oznámeny na začátku června.