Hlavní navigace

Podnikatelé mohou hlasovat o finančních produktech

7. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ačkoliv se soutěž finančních produktů Zlatá koruna koná letos již po šesté, letos mohou poprvé hlasovat podnikatelé pro nejlepší finanční produkty pro malé a střední podniky v rámci Ceny podnikatelů. Hlasování formou ankety probíhá na www.zlatakoruna.cz, a to do 21. května. Partnery hlasování jsou Hospodářská komora České republiky, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Unie malých a středních podniků ČR. Jak připomněl Pavel Doležal, ředitel soutěže Zlatá koruna, na dnešní tiskové konferenci, novinka reaguje na vývoj trhu. František Klufa, finanční arbitr a předseda Finanční akademie Zlatá koruna, tedy odborné poroty soutěže, hodnocení není prostou cenovou komparací, ale bere v úvahu mnoho aspektů jednotlivých finančních produktů – například jejich přidanou hodnotu, uživatelský komfort, modernost produktu atd. Počet členů Finanční akademie se navíc letos rozšířil na 260 členů z loňských 102. Odborníci hodnotí ve svých kategoriích (zástupce business serveru Podnikatel.cz se například účastní hodnocení v kategoricích produktů pro podnikatele).

Záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo financí České republiky. Náměstek ministra Milan Šimáček připomněl, že soutěž sehrává důležitou funkci při finančním vzdělávání v Česku. Právě proto, že konečné výsledky vzejdou z odborného hodnocení, mohou být vodítkem pro klienty finančních institucí, který produkt zvolit.

Do 15 kategorií soutěže se přihlásilo 61 finančních společností se 179 produkty, což je o málo více než v loňském ročníku.

Součástí soutěže bude také mezinárodní Finanční fórum Zlatá koruna, jehož tématem bude hypoteční krize. Výsledky soutěže budou oznámeny na začátku června.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).