Hlavní navigace

Podnikatelé mohou žádat o evropské peníze na výzkum a vývoj

7. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro podnikatele, kteří se rozhodnou investovat do výzkumu, vývoje nebo inovací je připraveno 2,58 miliardy korun. Registrační žádosti do druhé výzvy programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace, mohou podnikatelé podávat od 1. března 2008 do 30. září 2009. Novinkou je, že tentokrát mohou o dotaci žádat nejen malé a střední společnosti, ale také velké firmy, informovala agentura CzechInvest.

Žadatelé mohou získat až 100 milionů korun na náklady spojené s pořízením pozemků, budov nebo strojů. „Malým a středním podnikům budeme navíc přispívat také na úhradu nezbytných licenčních poplatků, služeb poradců a expertů, na mzdy a související cestovní výdaje,” řekla Alexandra Rudyšarová z agentury CzechInvest.

Podporu je možné získat také na zřízení nebo rozšíření vývojového centra nebo oddělení zaměřeného na vývoj a výzkum výrobků nebo technologií, včetně softwaru potřebného pro inovaci výroby.

Podnikatelé, kteří chtějí získat o dotacích a dotačních programech podrobnější informace, mohou využívat zelenou linku CzechInvestu 800 800 777. Veš­keré výzvy najdou podnikatelé také na internetových stránkách agentury.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).