Hlavní navigace

Podnikatelé mohou žádat o evropské peníze na výzkum a vývoj

Pro podnikatele, kteří se rozhodnou investovat do výzkumu, vývoje nebo inovací je připraveno 2,58 miliardy korun. Registrační žádosti do druhé výzvy programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Podnikání a inovace, mohou podnikatelé podávat od 1. března 2008 do 30. září 2009. Novinkou je, že tentokrát mohou o dotaci žádat nejen malé a střední společnosti, ale také velké firmy, informovala agentura CzechInvest.

Žadatelé mohou získat až 100 milionů korun na náklady spojené s pořízením pozemků, budov nebo strojů. „Malým a středním podnikům budeme navíc přispívat také na úhradu nezbytných licenčních poplatků, služeb poradců a expertů, na mzdy a související cestovní výdaje,” řekla Alexandra Rudyšarová z agentury CzechInvest.

Podporu je možné získat také na zřízení nebo rozšíření vývojového centra nebo oddělení zaměřeného na vývoj a výzkum výrobků nebo technologií, včetně softwaru potřebného pro inovaci výroby.

Podnikatelé, kteří chtějí získat o dotacích a dotačních programech podrobnější informace, mohou využívat zelenou linku CzechInvestu 800 800 777. Veš­keré výzvy najdou podnikatelé také na internetových stránkách agentury.