Hlavní navigace

Podnikatelé mohou získat desetitisíce na design

Podnikatelé mohou získat až 40 tisíc korun na úhradu služeb designéra. K takto získaným prostředkům je potřeba vložit vlastních 10 tisíc korun. Zvolený designér provede analýzu designu výrobků, zaměřenou zejména na tvarová a konstrukční řešení, vhodnost použitých materiálů a vztah k současným trendům.

Předmětem analýzy bude také uživatelský komfort, hlavně s ohledem na handicapované, děti či seniory. V neposlední řadě dojde k návrhu možných materiálových a energetických úspor při výrobě. Díky poskytnuté podpoře mohou i malí a střední podnikatelé zařadit design do své podnikatelské strategie. Nová výrobková řešení odlišná od konkurence dávají také prostor pro navýšení ceny a dosahování vyššího čistého zisku pro podnikatele nebo firmu, vyjmenovala výhody designu při práci Michaela Fouňová, zástupkyně ředitele Úřadu Jihočeské hospodářské komory.

Podporu poskytuje agentura CzechTrade. Nabídka je v platnosti od začátku července 2008, v roce 2008 má CzechTrade k dispozici prostředky pro 40 žadatelů.