Hlavní navigace

Podnikatelé nesouhlasí s progresivním zdaněním, se kterým chce přijít ČSSD

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé nesouhlasí s plánem sociálních demokratů, kteří chtějí v případě volebního vítězství znovu zavést daňovou progresi. Nejvyšší zdanění by pak postihlo občany s ročním příjmem na 1,2 milionu korun, kteří by měli podle ČSSD platit 38% daň.

Toto opatření v žádném případě nikomu nepomůže. Nezvýší ani příjmy do státního rozpočtu, ani nepomůže české ekonomice. Vnímáme to jako čistě populistický návrh, který má přilákat určité politické straně více voličů, a to bez ohledu na tragické dopady, které to bude mít na české hospodářství, reagoval dnes předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Podle Štěch povede vyšší zdanění vysokopříjmových skupin ve svém důsledku k tomu, že česká vysoce kvalifikovaná pracovní síla odejde za prací mimo republiku, kde si ji budou více vážit a cenit Mnoho firem bude navíc nuceno řešit tuto situaci tím, že přesune odměny těchto pracovníků ze mzdových nákladů jinam, například do různých kapitálových pojištění, z nichž se pak odvádí nižší daň. Kýžený efekt se tak v důsledku vůbec nedostaví, situace na trhu práce se pouze zkomplikuje, dodal David Šeich. Čtěte více: Podnikatelé varují před vyššími daněmi, z Česka by se mohla stát montovna Evropy.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).