Hlavní navigace

Podnikatelé si rozdělí 6 miliard korun z dalších dvou dotačních programů. Žádosti lze podávat od zítra

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dalších 6 miliard korun čeká na podnikatele ve dvou dotačních programech, do kterých se mohou od zítra registrovat se svými žádostmi. Jedná se o programy Rozvoj a Inovace – Inovační projekt. Dvě miliardy korun z programu Rozvoj jsou určeny na podporu nových výrobních kapacit, zbylé čtyři miliardy korun z programu Inovace – Inovační projekt mají podpořit inovativní projekty zvyšující efektivnost procesů výroby a poskytování služeb. Čtěte také: Fondy EU nabízí kromě dotací i bezúročné úvěry.

Programy Inovace – Inovační projekt a Rozvoj patří k nejžádanějším dotačním programům Operačního programu Podnikání a inovace. V předchozí výzvě programu Rozvoj agentura CzechInvest obdržela 695 registračních žádostí v hodnotě téměř pěti miliard korun. Dvě skončené výzvy programu Inovace – Inovační projekt přilákaly 693 zájemců, kteří agentuře CzechInvest odeslali registrační žádosti v hodnotě dosahující třinácti miliard korun, uvedl Lukáš Vymětal, ředitel divize Strukturální fondy agentury CzechInvest.

Dotace z programu Rozvoj mají pokrýt náklady spojené s pořízením strojů a zařízení. Současně se ale také dají použít na pořízení patentových licencí na know-how nebo řídicího softwaru k pořizovaným strojům a zařízením. Na jeden projekt se dá získat částka až 20 milionů korun.

Dotaci z programu Inovace – Inovační projekt mohou firmy využit na zakoupení moderních strojů a dalších zařízení, které napomohou efektivnější aplikaci výsledků vlastního výzkumu a vývoje do výrobního procesu, nebo také k pořízení know-how či licencí nutných k podpoře zavádění nově vyvinutých produktů na trh. V závislosti na místě podnikání mohou jednotliví podnikatelé získat až 150 milionů korun.

Registrační žádosti do programu Rozvoj se mohou posílat od 15. dubna do 15. července 2009. Žádosti o dotace z programu Inovace – Inovační projekt přijímá agentura CzechInvest od 15. dubna do 30. června 2009. Čtěte více: Jak být úspěšný při získávání dotace EU.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).