Hlavní navigace

exPRESS: Podnikatelé stále více zadávají poptávky přes internet

12. 3. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Internetová tržiště se stávají oblíbeným hitem. V loňském roce i přes krizi významně vzrostl počet zadaných poptávek přes internet a i letos bude trend podobný.

Počet poptávek na internetu roste »

Zadávání poptávek přes internet získává na oblíbenosti. V loňském roce se jejich objem zvýšil oproti předchozímu období o 22,5 procenta. Vyplývá to ze statistik společnosti B2M.CZ, provozovatele internetového B2B portálu ePoptávka.cz, jehož aktuální poptávky jsou dostupné také na business serveru Podnikatel.cz. Trend růstu poptávek zadaných prostřednictvím internetu pro rok 2010 očekáváme v řádu 15–20 %, komentuje výhled PETR VALEŠ, jednatel společnosti B2M.CZ.

V 2009 bylo zaznamenáno celkově na trhu téměř 185 000 online poptávek, 46 % z nich bylo uskutečněno prostřednictvím systému ePoptávka.cz, která se stala nejúspěšnějším poptávkovým portálem v rámci České republiky. Počty poptávek se rok od roku zvyšují, v souvislosti s výsledky za poslední tři roky, kdy nárůsty dosahují desítky procent, očekává společnost B2M.CZ navýšení celkového počtu poptávek na více jak 200 000 online poptávek za celý rok 2010.

exPRESS - Koleje 01
Daně

Zatím jen zlomek lidí podal daňové přiznání

Aktuální statistiky potvrzují, že i letos lidé budou podávat daňové přiznání na poslední chvíli. Například v Moravskoslezském kraji podalo přiznání k dani z příjmů zatím 27 000 občanů, v Olomouckém 13 000 občanů. Podle odhadů Finančního ředitelství v Ostravě přiznání přitom má podat ještě necelých 200 000 občanů.

exPRESS - Koleje 02
Úřady a dotace

Na práci v EU se ptají především řemeslníci

Jednotná kontaktní místa (JKM) poskytují informace především o možnosti práce řemeslníků v rámci Evropské unie. Vyplývá to ze statistik ministerstva průmyslu a obchodu, podle kterých se v únoru na JKM obrátilo celkem 170 klientů.

Dotační podpora českého bydlení bude pokračovat

Dotační podpora rozvoje českého bydlení bude díky novele pokračovat. Poslanecká sněmovna včera přehlasovala veto prezidenta Václava Klause. Novela zákona o Státním fondu rozvoje bydlení zajišťuje další financování fondu a jeho stabilitu. Informovalo o tom ministerstvo pro místní rozvoj.

Sněmovna odklepla nový systém pojištění vkladů

Novela zákona o bankách prošla sněmovnou. Zavádí novinky týkající se fungování Fondu pojištění vkladů. Díky tomu se navýší limity pojištění bankovních vkladů a zkrácení lhůty pro zahájení výplaty náhrad pojištěných vkladů. Novela byla předložena v souladu s Evropskou směrnicí, která by měla začít platit nejpozději k 1. 1. 2011.

1,5 miliardy na high-tech projekty

Až 1,5 miliardu korun rozdělí ministerstvo průmyslu a obchodu mezi podnikatele, kteří získají dotaci z programu ICT a strategické služby. Ministerstvo dnes zveřejnilo podmínky dotace. Program podpoří vybudování či rozšíření center s nabídkou IT služeb, mezinárodně zaměřených center sdílených služeb nebo high-tech opravárenských center.

exPRESS - Koleje 03
Provoz a finance

Nezaměstnanost začíná zpomalovat

Ke konci února bylo bez práce 583 135 lidí. Míra nezaměstnanosti tak dosáhla 9,9 %. Oproti stejnému období v loňském roce je to 2,5 procentního bodu více. Oproti lednu se zvýšil počet nezaměstnaných o 8909 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí.

Vzniklo nové sdružení Digitálních agentur

Digitální marketing potvrzuje svoji důležitost. Podpořil to vznik nového sdružení předních českých hráčů, kteří se spojili v uskupení, které pracuje pod záštitou Asociace komunikačních agentur (AKA). Nové sdružení nese název Digitální agentury a u jeho zrodu stály agentury McCann Digital, Ogilvy Interactive, Nydrle Agency a Euro RSCG 4D.

Kompletně vybavené kanceláře jsou v Praze hitem

Stále více firem má zájem v Praze o kanceláře na míru, tzv. „Serviced Offices“. Jedná se o plně vybavené a zařízené kanceláře s recepcí, bezpečnostní službou, možností využití zasedacích místností, technického zázemí a plně zásobovaných kuchyněk. Vyplývá to z analýzy společnosti Jones Lang LaSalle.

<fb:fan profile_id=„58931­199320“ stream="" connections=„18“ width=„545“></f­b:fan>
Podnikatel.cz na Facebooku

Zadáváte poptávky přes internet?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).