Hlavní navigace

Podnikatelé stěhují svá sídla do Prahy

5. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé čím dál častěji stěhují sídla svých firem do hlavního města. Od začátku roku se do Prahy přesunulo skoro 5000 podnikatelů. Největší podíl na této „migraci“ mají podnikatelé ze Středočeského kraje, kterých se letos do Prahy přemístilo 1496. Naopak nejméně Praha láká podnikatele z Jihočeského kraje, kterých se do Prahy vydalo jen 407. Vyplývá to z analýzy, kterou na základě dat Finančního ředitelství pro hlavní město Prahu, zpracovala společnost OFFICE HOUSE.

„Mezi zásadní důvody kvůli kterým podnikatelé odchází do Prahy, patří především zajímavější obchodní příležitosti, které hlavní město nabízí a větší image a prestiž související s dobrou obchodní adresou,“ uvedl Adam Zvada, ředitel společnosti OFFICE HOUSE. „Úspěšné firmy často utíkají do velkých měst, protože mají pocit, že v regionu jsou středem pozornosti okolí – konkurence, úřadů či závistivých sousedů. Sídlo společnosti umístěné v anonymnějším prostředí většího města může podnikateli přinést větší klid k podnikání a rozvoji firmy,“ dodal Zvada.

Protože je ale nájemné za kancelář v Praze pro řadu firem vysoké, stává se stále častějším trendem, že podnikatelé využívají společnosti, které se specializují na poskytování sídel pro firmy. Podnikatel si tak nemusí fyzicky pronajímat drahé prostory v centru Prahy. Specializovaná firma mu zajistí příjem a přeposílání pošty, přijímá příchozí telefonní hovory, přebírá vzkazy, zajišťuje kontakt s veřejností. Podnikatelé mohou business centrum nárazově využít také pro účely obchodních jednání, kdy si pronajmou zasedací místnost. Cena takovéto služby začiná již na 5000kč za měsíc.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).