Hlavní navigace

Podnikatelé vítají zákon o volném pohybu služeb

15. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Unie malých a středních podniků ČR vítá novinky v zákoně o volném pohybu služeb, jak je představilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, tvrdí předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich. Návrh zákona včera na své schůzi schválila vláda, o čemž již business server Podnikatel.cz informoval. Zákon bude zlomový pro podnikatele v sektoru služeb (vyjma několika specifických oborů jako finanční či zdravotní služby), myslí si David Šeich. Po vstupu do Evropské unie si podle něj firmy moc nepolepšily, spíše se musely vyrovnat s množstvím nových předpisů. Svoboda podnikání ve službách je tak dalším krokem Česka po vstupu do Schengenského prostoru. Po delší době čekání tak podnikatelé budou moci využít další z výhod Evropské unie, která nám doposud byla odpírána, informuje David Šeich v tiskovém vyjádření Unie malých a středních podniků ČR.

Přestože se zákon týká z větší části zahraničních ponikatelů, vidí v něm Unie přínos i pro domácí podnikatele. Zdůrazňuje například institut tichého souhlasu – úřady by tak měly vyřizovat většinu žádostí podnikatlů automaticky.

Unie doufá, že se díky volnému pohybu sloužeb zvýší podíl jejich vývozu. Tento dopad na služby bude velmi pozitivní, neboť v české ekonomice je dosud sektor služeb podhodnocený, tlumočí svůj názor Unie.

Rádi bychom podpořili ministerstvo v zavádění elektronické komunikace s Jednotným kontaktním místem, tvrdí také Unie. Za dobré řešení by považovala, kdyby Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo testovací formu elektronické komunikace, kterou by podnikatelé mohli připomínkovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).