Hlavní navigace

Podnikatelé vs. média. Vyzpovídali jsme zakladatele výzkumné agentury (VIDEO)

Michal Andera

Podívejte se na rozhovor s Janem Hartlem, zakladatelem společnosti STEM/MARK. Mimo jiné se dozvíte, zda má v současné době smysl inzerovat v rádiích.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kdy a kam má smysl inzerovat v oblasti médií, jak dopadla krize na výzkumné agentury a jak podnikatelé riskují s nelegálním softwarem? Na tyto otázky odpovídá Jan Hartl, zakladatel společnosti STEM/MARK.

Jan HARTL

Vystudoval sociologii a politologii na FFUK, po zrušení oboru politologie v r. 1970 studoval sociologii a filmovou vědu. V sedmdesátých a osmdesátých letech pracoval na Ústavu pro filosofii a sociologii ČSAV jako odborný pracovník. Na jaře r. 1990 založil STEM – Středisko empirických výzkumů jako první nezávislou instituci empirického sociologického výzkumu s vlastní tazatelskou sítí u nás. Ředitelem STEM je od roku 1990 dosud. V roce 1994 založil firmu STEM/MARK, která se zabývá výzkumem trhu a médií – v této společnosti je předsedou představenstva. Jako sociolog se zabývá především výzkumem sociálních problémů a politickou analýzou. Je autorem řady výzkumných projektů a publikací, podílí se na expertízách pro množství domácích i mezinárodních institucí. Řadu let vyučoval na Fakultě sociálních věd UK a na Filosofické fakultě UK.

Jan Hartl byl jedním z přednášejících odborné konference Business & Information Forum 2012, která se konala v hotelu Mövenpick Praha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).