Hlavní navigace

Podnikatelé vyzvali ministerstvo k přehodnocení Programu „Zelená úsporám“

Sdílet

Až 25 miliard korun do roku 2012 je k dispozici v programu Zelená úsporám. Ten podporuje instalace vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investice do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. Zaměřuje se na zateplování rodinných domů a nepanelových bytových domů.

Jak uvedla ve svém prohlášení Unie malých a středních podniků ČR, domácnosti nejsou schopny plnit přísně nastavené podmínky tohoto programu, proto je zájem o tento program také nízký. Ty domácnosti, které mají dostatek peněz, tuto možnost již dávno využily a ty, které nedisponují dostatečnými finančními prostředky, nejsou schopny investovat tolik, kolik v současnosti podmínky programu požadují, varoval předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Ten zároveň upozornil, že ministerstvo životního prostředí udělalo obrovskou velkou chybu, když vyřadilo podnikový sektor z tohoto programu. Vyzýváme proto ministerstvo, aby tento svůj záměr co nejdříve přehodnotilo a významnou část těchto finančních prostředků přesunulo do tuzemského průmyslu, kde je větší kapacita maximálně využít potenciál těchto financí, doplnil David Šeich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).