Hlavní navigace

Podnikatelé, obce a města vyzvali společně vládu, aby přehodnotila pozastavení dopravních staveb

2. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda chce maximálně šetřit a redukovat výdaje státu na investice do dopravní infrastruktury a staveb. Vyplývá to z posledních vyjádření ministerstva dopravy a ministerstva financí. Příští rok tak podle odhadů může chybět až 50 miliard korun. To se však nelíbí podnikatelům, ani městům.

Unie malých a středních podniků ČR a Svaz měst a obcí České republiky tak společně vyzvali vládu, aby přehodnotila svůj záměr pozastavit a zakonzervovat důležité dopravní stavby po celé České republice.

Investice a pokračování výstavby dopravní infrastruktury je z našeho pohledu naprosto klíčové nejen pro stabilizaci českého průmyslu, ale rovněž pro rozvoj jednotlivých měst, obcí a krajů České republiky, uvádí se ve společné tiskové zprávě.

Nesmíme dopustit, aby k tomuto kroku došlo, postihlo by to mnoho firem a lidí v dotčených regionech, jenž jsou na této práci závislí, reagoval dnes předseda Svazu měst a obcí České republiky Oldřich Vlasák.

S dopadem na firmy souhlasí i předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich. Pokud nebudou fungovat firmy, tak nemůže fungovat dobře ani stát. Je nutné, aby stát vytvořil podmínky pro úspěšné překonání této krize ze strany domácích firem.

Podnikatelé proto s představiteli měst a obcí apelují na politiky, vládu a poslance, aby zabránili těmto krokům a nedopustili zastavení investic do dopravy a stavebnictví a naopak podpořili zachování investic alespoň na úrovni minulých let.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).