Hlavní navigace

Názor k článku Podnikatelé zaplatí na koncesionářských poplatcích dohromady méně, říká ministerstvo od Derryk - Omlouvám se za zřejmě elementární neznalost a z...

 • 3. 6. 2024 17:17

  Derryk

  Omlouvám se za zřejmě elementární neznalost a z ní plynoucí asi stupidní dotaz. Připadá mi to totiž jako totální hloupost. Ale protože se na tom podílí mnoho chytrých lidí a další, kterých se to týká, se výrazně neohrazují, je nabíledni, že ten hloupý jsem já a něco podstatného mi uniká.

  Proč by měli podnikatelé platit koncesionářské poplatky za své zaměstnance? Respektive proč by vůbec koncesionářské poplatky platit měli?
  Předpokládá se, že zaměstnanci budou v pracovní době sledovat TV nebo rozhlasové vysílání prostřednictvím zařízení vlastněné zaměstnavatelem?
  Vycházím pouze z osobních zkušeností. Pokud zaměstnanec poslouchá rádiové/TV vysílání, činní tak prostřednictvím svého vlastního zařízení, většinou mobilního telefonu schopného komunikace přes internet, do sluchátek. Má tedy podle novely již poplatky zaplaceny.

  Uvidím náklady na koncesionářské poplatky připadající na mou hlavu ve své výplatní pásce nebo se jedná o další zdanění, které nebude na očích?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).