Hlavní navigace

Podnikatelku nachytaly falešné inspektorky. Připravily ji o 10 tisíc korun

13. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Podnikatelka z jižní Moravy si napříště zřejmě pořádně prověří totožnost inspektorek, které k ní přijdou. Podvodnice ji totiž připravily o 10 tisíc korun

Jihomoravská podnikatelka se před několika dny stala obětí podvodnic, které se vydávaly za inspektorky neexistujícího “Českého obchodního institutu”. Ženy se prokázaly průkazkami  „Českého obchodního institutu“ a, podle slov okradené podnikatelky, se zajímaly o „estetiku a hygienu prodeje“. Na případ upozornila Česká obchodní inspekce (ČOI), jejíž kontrolní činnost podvodnice předstíraly. Inspekce nicméně upozorňuje, že estetice a hygieně se její kontroly nevěnují.

Jak uvedla ve zprávě dále ČOI, o podvodnicích se dozvěděla, když ji kontaktoval starosta jedné jihomoravské obce se svým dotazem, zda byla v této obci nařízena kontrola ČOI. Po ověření všech jeho informací bylo vyloučeno, že se mohlo jednat o inspektorky ČOI. To bylo ostatně zřejmé již z popisu průběhu podvodné „kontroly“ v prodejně, doplnila Miloslava Fléglová, mluvčí ČOI.

Čtěte také: 80 % kontrolovaných e-shopů porušilo zákon. Čtěte, jaké byly časté prohřešky

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Podnikatelé by se měli mít na pozoru před falešnými úředníky.

Podnikatelka však podvodnicím naletěla a zaplatila jim na místě pokutu ve výši 10 000 korun. Přestože ČOI nemá informace, že by tyto „inspektorky“ navštívily i jiné prodejny či podniky, ani zda se ve své podvodné činnosti zaměřují pouze na oblast jižní Moravy, upozorňuje, že poškožených může být více. Chceme všem podnikatelům doporučit, aby si při jakémkoliv podezření vždy ověřili identitu kontrolních pracovníků přímo na úřadě, za jehož zaměstnance se vydávají. V případě inspektorů ČOI je to jednoduché – stačí jeden telefonický dotaz na místně příslušném inspektorátu, kde totožnost kontrolujících osob podnikateli potvrdí, poradila Fléglová.

Případy falešných úředníků nejsou ničím výjimečným. V říjnu tohoto roku varovala například Exekutorská komora před falešnými exekutory, kteří se objevili na některých místech republiky.

Čtěte více: Objevují se falešní exekutoři, přečtěte si jejich triky

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).