Hlavní navigace

Názory k článku Podnikatelská populace stárne rychleji než populace zaměstnanecká. Co s tím?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 8. 2018 11:10

  nevrlý Tonda (neregistrovaný)

  S tím už se moc nenadělá. Dokud bude v tomto Magorově platit, že státní úředník, který nic nedělá a jen druhé buzeruje a obtěžuje má víc peněz než cukrář nebo zedník, tak se na řemeslo nikdo moc nepohrne, kromě těch, co mu příliš velkou čest nedělají. A tak je to i u ostatních profesí. Buzeranti ve státní správě (a předem se omlouvám těm, kteří jsou slušní a občas i něco pro druhou stranu umí udělat), mají za minimum práce a minimum odpovědnosti průměrný plat už kolem 40 000 Kč, takže kdo by se dnes honil, stresoval, unavoval a hlavně dělal osmnáct hodin denně, když s klotovým rukávem na státním úřadě je ten život značně snazší.

 • 24. 8. 2018 14:58

  vera (neregistrovaný)

  Pane, jestliže jste právě ten cukrář nebo zedník a máte živnost, jste ten, kdo dělá své živnosti dobré jméno, anebo ten, kdo jim velkou čest nedělají? Mluvte za sebe, nemluvte za ostatní, nějakým svým osobním dojmem. Ne každý se může stát státním úředníkem. A když budou všichni lidé státními úředníky a nikdo nebude tvořit tu ekonomiku, to zboží, ty služby, nikdo nebude mít těch, jak si vy myslíte čtyřicet tisíc měsíčně za nic. V roce 1989, kdy Ing. Václav Klaus svými projevy navnadil hodně lidí na to, aby se stali "podnikateli" si hodně lidí, i těch, co už byli starobními důchodci, pořídili živnostenský list. A dost těchto "ranných podnikatelů" věřilo tomu, že "stát je přeci bude podporovat". Hodně z nich dopadlo krachem, málokdo z nich si uvědomil, že nikoliv stát bude podporovat jeho, ale že on, jako živnostník musí podporovat stát. V závislé činnosti se vás nikdo neptá, chceš platit, nechceš, z těch čtyřiceti tisíc hrubého vám zůstane něco přes třicet tisíc čistého, všechno ostatní jsou tzv. zákonné srážky. Co se týká těch řemesel, hodně lidí nadává, že mladí nechtějí "dělat řemeslo", ale každý z těchto nadávajících se chlubí, že "můj kluk je právník, advokát, ekonom, inženýr toho nebo onoho, magistr" a tito vystudovaní mladí dost často pracují v zahraničí. Moji synové a jejich partnerky mají vystudované vysoké školy, ale pořídili si živnostenské listy a pracují na sebe, odvádějí povinné srážky státu, zdravotní pojišťovně i sociálnímu pojištění. A ono to jde. Ale oni jsou natolik inteligentní, že se nechali nejprve poučit, co ta jejich soukromá činnost - OSVČ nebo s.r.o. - bude předpokládat. A předpokládá to určitou znalost a respektování příslušné legislativy. Promiňte, ale ten, kdo je dnes vyučení jako zedník ve zvláštní učňovské škole, toto zvládnout nedokáže.

 • 26. 8. 2018 20:05

  Jitka (neregistrovaný)

  Já osobně jsem živnostník, ŽL mám 9 let a 40 mi rozhodně ještě nebylo. Je to život plný dřiny, nervů, ale zároveň i jistého druhu svobody. Smutné na tom je, že hodně lidí má živnostníky za zloděje a podvodníky. Skoro nikdo si ale neuvědomuje, že nemáme placenou dovolenou, nemáme nemocenskou natož sick days, musíme státu platit i když zrovna nejdou kšefty a když jdou, tak o to víc. A když si ve finále vyděláme víc než zaměstnanec, protože makáme 12 hodin denně 6 dní v týdnu, tak nebudeme mít v podstatě žádný důchod, protože současný důchodový systém je nastaven pro nemakačenka nebo bývalé komunistické papaláše. Proč by potom mladí chtěli podnikat?

 • 30. 8. 2018 8:35

  OO (neregistrovaný)

  Jsem zaměstnanec, ale že by mi zaměstnavatel sám od sebe platil dny dovolené ? Ukažte mi aspoň jednoho, který to dává ze svého zisku. To je zase mýtus OSVČ, kteří v tom nemají jasno. Zaměstnanec si na dovolenou musí vydělat, o to má menší plat.

 • 4. 9. 2018 7:15

  __faramir (neregistrovaný)

  Zivim se jako programator a sick-days jsou v IT firmach naprosta samozdrejmost, nektere firmy dokonce dorovnavaji zamestnancum nemocenskou do vyse mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).