Hlavní navigace

Podnikatelské inkubátory jsou přístupné komukoliv

26. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Inkubační programy jsou přístupné všem, kdo mají inovativní nápad nebo produkt. Podnikatelské inkubátory jsou určeny především začínajícím podnikatelům z řad akademických pracovníků, studentů, absolventů nebo již fungujícím společnostem a firmám s inovativním nápadem či záměrem. O vstup mohou požádat fyzické i právnické osoby, studenti i výzkumní pracovníci. Jedinou podmínkou je mít inovativní nápad nebo produkt, popř. chtít uvést na trh výsledky své výzkumné práce. Žádné kritérium na právní formu žadatele, velikost firmy, počet zaměstnanců aj. neexistuje, uvedla Lucie Kanioková, manažerka marketingu Jihomoravského inovačního centra.

Inkubační programy podporují firmy v počátečních stádiích jejich vývoje, poskytují jim pronájem kancelářských a laboratorních prostor za výhodné ceny a firmám dá k dispozici i soubor vzájemně se doplňujících podnikatelských a administrativních služeb, které by měly pomoci překonat počáteční problémy a dosáhnout úspěchu na trhu. Například Podnikatelský inkubátor VŠB-TU Ostrava nabízí svým klientům kancelářské, poloprovozní/la­boratorní a doplňkové prostory, zasedací místnosti, seminární místnosti a počítačové učebny. Nejen začínajícím podnikatelům, ale také již „zaběhlým“ společnostem nabízíme poradenské a konzultantské služby. Především nově začínající podnikatelé mají možnost využívat 4 hodiny konzultací měsíčně zdarma, tuto možnost však mají možnost využívat i již „zavedené“ společnosti, dodává Michala Robenková, kontaktní manažer a konzultant PI VŠB-TU Ostrava.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).