Hlavní navigace

Podnikatelům z posledních vln EET nehrozí 3 měsíce pokuty, slíbila Schillerová

13. 3. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Alena Schillerová uvedla, že odložit závěrečnou fázi EET nejde, ale že 3 měsíce nehrozí podnikatelům z poslední vlny za neevidování žádné pokuty.

Poslední dvě vlny EET mají odstartovat v květnu letošního roku a mají se týkat přes 300 tisíc podnikatelů.

3 měsíce bez pokut u EET pro podnikatele ze závěrečné fáze

Ministerstvo financí dnes uvedlo, že ze zákona není možné odložit start třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb účinné od 1. května. Finanční a Celní správa ale bude při kontrolní činnosti od 1. května po dobu 3 měsíců postupovat s maximální tolerancí a plnit pouze poradní funkci. Fakticky se tak podnikatelé jakkoliv dotčení koronavirem nemusí po tuto dobu obávat sankcí, pokud se nebyli schopni připravit včas na vznik evidenční povinnosti, uvedlo ministerstvo financí.

Sama ministryně Alena Schillerová pak na Twitteru napsala: Odložit závěrečnou fázi EET sice nemůžeme, ale po 3 měsíce nehrozí podnikatelům z poslední vlny za neevidování žádné sankce.

Poslední dvě vlny EET odstartují 1. května 2020 a týkají se řemeslníků, účetních či lékařů. Celkově má jít o více než 300 tisíc poplatníků.

Průvodce EET

Koho a odkdy se EET týká? Jaké všechny povinnosti se s EET pojí? Jak vybrat pokladní systém? Přečtěte si našeho velkého průvodce elektronickou evidencí tržeb.

Žádost o posečkání bude zdarma

Ministerstvo financí též změnilo včera avizované snížení poplatku podání žádosti o posečkání nebo splátkování daně z důvodů souvisejících s koronavirem na 100 Kč. Podle dnešního vyjádření se žádost bude podávat zdarma, a to do 31. července.

Čtěte více: Termín pro přiznání se odloží, EET má ale odstartovat dle plánu. Co další úlevy? 

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).